5 biežāk pieļautās kļūdas guļamistabas iekārtošanā

5 biežāk pieļautās kļūdas guļamistabas iekārtošanā

5 biežāk pieļautās kļūdas guļamistabas iekārtošanā

Varētu likties, ka guļamistabas iekārtošana nesagādās liekas problēmas, jo nepieciešams tik vien, cik gulta, kāds naktsskapītis, kumode un drēbju skapis, tomēr der atcerēties, ka guļamistabā pavadām gandrīz trešo daļu no savas dzīves –  miegā, līdz ar to, tai būtu jābūt tādai, kurā patīkami atrasties. Zemāk uzskatīsim 5 lietas, no kurām izvairīties, lai guļamistaba būtu gaumīga un mājīga.

Pārāk spilgtas krāsas

Kā jau iepriekš minēts, guļamistaba ir vieta, kur atpūšamies un atgūstam spēkus, tāpēc nebūtu vēlams šo dzīves telpu piepildīt ar pārlieku daudz krāsām; košiem un uzbāzīgiem toņiem. Lai kopējais tēls nebūtu pārāk saraibināts iesakām izvēlēties divas pamatkrāsas, ko papildināt ar spilgtākiem akcentiem.

Masīvas mēbeles mazā telpā

Bieži vien guļamistabas ir izmēros nelielas, līdz ar to jebkura masīva mēbele šo telpu padarīs vizuāli vēl mazāku. Ja ir vēlme guļamistabā ievietot gultu ar pēc iespējas lielāku guļamo platību, svarīgi ir izvēlēties gultu, kura ir smalka, kurai nav masīvu detaļu. Tādēļ arī šo ņemiet vērā guļamistabas iekārtošanā

Nepiemērots apgaismojums

Guļamistaba ir telpa, kurā pārsvarā uzturamies diennakts tumšajā laikā, līdz ar to apgaismojums bieži vien nav prioritārs telpas iekārtošanā. Šajā gadījumā jāatceras, ka guļamistabā nepietiek vien ar vienu lampu pie griestiem, jo, piemēram, bieži vien gultā lasām kādu lasāmvielu, tāpēc jāpadomā arī par funkcionālo apgaismojumu. Tāpat ļoti svarīgi ir apsvērt dabiskā apgaismojuma plūsmas nozīmi telpā, jo tieši dabiskais apgaismojums ir tas, kas telpu padara mājīgu un palīdz mums vieglāk no rīta piecelties.

Miega kvalitāte

Miega kvalitāti ietekmē vairāki faktori, t.i., istabas temperatūra, troksnis, gaisa un mitruma daudzums, kā arī daudzi citi faktori. Šie faktori ir ļoti individuāli, līdz ar to katram nepieciešams izvēlēties sev vispiemērotāko. Fakts, ka, jo piemērotāka gulta, jo kvalitatīvāks miegs. Un katrai lietai ir savs derīguma termiņš, tāpēc jāseko līdzi, lai matracis nebūtu “izgulēts”, spilvens – “saplacis”.  Ir vērts reizi piecos gados ieguldīt finanses kvalitatīva matrača iegādē un izvēlēties spilvenu, kas nodrošinās vislabāko miegu.

Vietas nepraktiska izmantošana

Ņemot vērā, ka visbiežāk guļamistabas ir visai nelielas, bieži vien novērots, ka guļamistaba ir pārpildīta ar daudz un dažādām lietām, kas ikdienā netiek izmantotas, līdz ar to, telpa tiek pārblīvēta. Iesakām lietu glabāšanai izmantot veļas atvilktnes zem gultas, galdus ar atvilktnēm un tamlīdzīgas idejas, lietu organizēšanai. Skapja optimālākai izmantošanai izmantojiet dažādas kastes. Līdzīgi kā ar jebkuru nelielu telpu, iesakām domāt vertikāli, t.i., izmantot telpu līdz pat griestiem.

5 biežāk pieļautās kļūdas guļamistabas iekārtošanā
5 biežāk pieļautās kļūdas guļamistabas iekārtošanā
Droši nāciet  uz veikaliem “4istabas” Cēsīs, Limbažos vai Valmierā. Mēs vēlamies un arī spēsim Jums palīdzēt izvēlēties piemērotāko guļamistabas iekārtojumu tieši Jūsu vajadzībām! 4istabas
Kopīgot šo produkta lapu: