Virtuves darba virsmas

Attēlotas 1–30 no 42 precēm

Bieži, projektējot virtuvi, nepietiekama uzmanība tiek pievērsta darba virsmas izmēram un novietojumam. Virtuves svarīgākā funkcija ir ēdiena gatavošana, tādēļ darba virsmai jābūt ērtai un pietiekami lielai produktu novietošanai un apstrādei, ar iespēju uz tās novietot traukus un mazo virtuves tehniku. 

Virtuves projektēšanas procesā pievērsiet uzmanību virtuves virsmas ieteicamiem parametriem, kas nodrošinās ergonomisku un funkcionālu rezultātu arī mazās un sarežģītās telpās.

 • Vidējais virtuves darba virsmas dziļums ieteicams no 600 – 650 mm;
 • Standarta virtuves darba virsmas augstums – aptuveni 900 mm;
 • Minimālais darba virsmas garums – 1,5 m, bet standarta garums ir 3 m;
 • Darba virsmas augstumam jābūt vienā līmenī ar plaukstas kaulu, kad veicat parastus virtuves darbus – griešanu un kapāšanu;
 • Virtuves virsmas augstums cilvēkam ratiņkrēslā parasti ir 800 mm ar vismaz 76 mm brīvu zonu ceļgaliem.

4istabas virtuves darba virsmas ir populāras, pateicoties to pieejamai cenai un dizainu daudzveidībai. Tā, piemēram, trīs metrus garas darba virsmas virtuvei ir īpaši pieprasītas, jo piemērotas vidēju un lielu virtuves iekārtu projektēšanā.

Iegādājies labāko virtuves virsmu pie mums!

4istabas speciālisti iesaka izgatavot virtuves darba virsmu no skaidu plātnes ar speciāla plastikāta pārklājumu. Plātne ir piesūcināta ar īpašiem šķīdumiem, kas palielina materiāla izturību pret mitrumu un augstu temperatūru. Plastikāta pārklājums nodrošina galda virsmas izturību pret karstumu, mitrumu un nelieliem mehāniskiem bojājumiem. 

Lamināta virtuves virsmas nav dārgas, un tās ir viegli kopjamas, ar plašu krāsu un tekstūru izvēli. Tās ir piemērota izvēle ekonomiskām virtuvēm, un samērīgā virtuves virsmas cena ir tikai viens no izvēles apsvērumiem.

4istabas virtuves darba virsmām ir:

 • Ilgs kalpošanas laiks;
 • Daudzveidīgas dizaina iespējas – plastikāta pārklājumu iespējams apdrukāt jebkurā krāsā vai tekstūrā, piešķirot dabīga materiāla iespaidu;
 • Izcila nodilumizturība, tādēļ tās piemērotas arī ēdnīcām, restorānu un bāru virtuvēm, birojo, laboratorijās, ārstu praksēs un klīnikās; 
 • Virsma ir higiēniska un viegli kopjama;
 • Izturīga pret UV starojumu;
 • Virtuves darba virsmas materiāli neuzsūc smakas;
 • Ikdienā virsmu tīra ar mitru drāniņu, neizmantojot speciālus līdzekļus. Vienīgi jāievēro, ka traipus jānoslauka, tiklīdz tie radušies. Škidrumu traipus, kas satur skābes vai citus agresīvus komponentus, pēc to nožūšanas var neizdoties pilnībā notīrīt, ja tie jau būs iesūkušies virtuves virsmas dziļākos slāņos.

Daži pamatnoteikumi virtuves darba virsmas izvēlē

Izvēloties virtuves darba virsmu, būs jāpieņem arī daži svarīgi dizaina lēmumi par virsmas krāsu, biezumu un malu veidu.

Virsmas krāsa

Lamināta virsmas ir pieejamas dažādās krāsās un apdarēs. No vienkrāsainām līdz dažādu tekstūru imitācijām – koks, akmens, marmors, smiltis. Darba virsmas krāsa parasti tiek izvēlēta, lai iekļautos izvēlētā virtuves stilistikā. Tradicionālajās virtuvēs darba virsmas ar koksnes efektu radīs mājīguma sajūtu, savukārt gludām, minimālisma virtuvēm vairāk būs piemērotas monohromas un neitrālu pasteļtoņu virtuves virsmas.

Virsmas biezums

4istabas piedāvātajām virtuvēm ir 28 mm un 38 mm biezas virmas. Masīvākas galda virsmas ir raksturīgas tradicionālām virtuves iekārtām, savukārt mūsdienīgās virtuvēs plānākas virsmas nav retums, kas vizuāli ir saskanīgas ar virtuves skapīšu un plauktu izgatavošanā izmantoto materiālu biezumu. Ja virtuves izmaksas ir prioritāte, tad vērts izskatīt plānāka materiāla izmantošanu visos virtuves iekārtas elementos, lai iegūtu izsvērtu un vizuāli līdzsvarotu kopiespaidu.

Malu veids

Malu profiliem ir svarīga loma kopiespaida radīšanā. Minimāli noapaļota mala bez asa nobeiguma būs lieliski piemērota ģimenēm ar maziem bērniem. Mala, kas cieši pieguļ darba virsmas augšdaļai 900 ļeņķī raksturo mūsdienīgu virtuves dizainu.

Svarīgi – Darba virsmas formu un izmērus izvēlas, pamatojoties uz komplekta parametriem, virtuves plānojumu un telpā pieejamo vietu. Virtuvēm ar individuālā projekta mēbelēm darba virsmas jāizgatavo pēc individuāla pasūtījuma!

Apskatiet 4istabas virtuves virsmu piedāvājumu un, izvēloties savām vajadzībām piemērotāko risinājumu, ņemiet vērā šos ieteikumus. Jautājumu gadījumā sazinaties ar mums – ar prieku palīdzēsim izveidot Jūsu sapņu virtuvi!

Biežāk uzdotie jautājumi

 • Kuras virtuves darba virsmas ir labākās?

  Vislabākā ekonomiski izdevīgā izvēle virtuves galda virsmai  ir plastikāta darba virsma. Tai var būt jebkāds dizains: marmora, granīta, koka, vienkrāsains u. c. Kā arī tās izmaksas būs daudz zemākas nekā dabīgā materiāla darba virsmu izmaksas.

 • Kā rūpēties par kokskaidu virtuves galda virsmu?

  Lai paildzinātu virtuves darba virsmas kalpošanas laiku un saglabātu tās labu izskatu, Jums jāzina svarīgākie apkopes padomi – traipi uzreiz jānoslauka; jālieto tikai saudzīgi tīrīšanas līdzekļi; tīrīšanai nav piemēroti līdzekļi, kas satur vasku, jo tie rada plēvi, kas uzkrāj putekļus un netīrumus; sarežģītu traipu gadījumā tīrīšanas līdzekli var atstāt uz kādu laiku un pēc tam rūpīgi noskalot ar ūdeni.