5 fakti, kas ikvienam jāzina par matračiem – Lai Jums vieglāka matrača izvēle !
Kas jāņem vērā, izvēloties matraci? Ievērojot šīs prasības, kas minētas zemāk, būs vieglāk izdarīt savu izvēli
Optimāla stingrība
Stingrība ir pirmā lieta, kas jānoskaidro, pērkot matraci: pārāk ciets matracis var radīt diskomfortu, un pārāk mīksts nesniegs mugurkaulam nepieciešamo atbalstu. Izvēloties stingrību, ir svarīgi ņemt vērā cilvēka individuālās īpašības. Dažādiem veselības stāvokļiem ieteicams izmantot dažāda veida matračus. Piemēram, ciets matracis ne vienmēr ir noderīgs sāpēm muguras lejasdaļā, un augšējo mugurkaula slimību gadījumā nevajadzētu gulēt uz mīksta matrača. Tāpēc mugurkaula slimību gadījumos ir nepieciešams konsultēties ar ārstu, lai saņemtu ieteikumu, kādu matraci izvēlēties.
Papildus cilvēka anatomiskām iezīmēm ir svarīgs arī vecums: jo vecāks cilvēks, jo mīkstāks matracis viņam vajadzīgs. Bērniem ieteicams gulēt uz cietas virsmas, pēc pusaudžu gadiem Jūs varat izvēlēties vidējas cietības modeļus. Sākot no 25 gadu vecuma, matracis tiek izvēlēts, pamatojoties uz personīgajām vēlmēm un fiziskajām īpašībām, un pēc 50 gadiem – mīksts matrači kļūst par optimālu izvēli. 5 fakti kas ikvienam jāzina par matračiem!
Turklāt gulētāja svaram ir liela nozīme:
- ar svaru līdz 55 kg, Jūs varat izvēlēties mīkstu matraci
- ar svaru 55-90 kg, Jums jāpievērš uzmanība vidējas cietības matračiem
- ja svars ir 90 kg vai vairāk, cietais vai palielinātas stingrības matracis būs labākā izvēle
- pārim dažādās svara kategorijās vislabāk ir izvēlēties divus atsevišķus dažāda stingruma matračus.
Ideāls izmērs
Pareizajam matracim jāatbilst gultas izmēram. Pretējā gadījumā pārāk liels matracis deformēsies, bet pārāk mazs nenosegs gultas pamatni. Lai gulēšanas laikā būtu ērti, matrača garumam vajadzētu pārsniegt cilvēka augumu par 15-20 cm.
Atsperes ir dažādas
Dažiem atsperu matračiem ar savienoto Bonell atsperu bloku ir izstiepšanās īpatnība – laika gaitā tie pārvēršas par sava veida šūpuļtīklu. Turklāt, ja uz šāda matrača guļ divi cilvēki, tad vieglākais nakts laikā var aizripot līdz smagākajam. Tāpēc, izvēloties matraci uz atsperu bloka, ieteicams iegādāties modeli ar neatkarīgu Pocket atsperu bloku, kuriem nav šo trūkumu. Ortopēdiskais bezatsperu matracis būs līdzvērtīga alternatīva.
Pareiza kopšana
- Atbilstoši kopjot matraci, ievērojot ražotāja sniegtos ieteikumus, var ievērojami pagarināt tā kalpošanas laiku.
- Nelieli traipi jānoņem ar maigu ziepju šķīdumu, lieli traipi jātīra ķīmiski ar īpašiem līdzekļiem. Labākais līdzeklis pret putekļiem ir putekļu sūcējs.
- Virsmatrača vai speciālā pārvalka izmantošana novērsīs matrača savārtīšanos un pasargās to no nelieliem bojājumiem. Ja matracim ir ūdensnoturīgs pārvalks, Jums jāatceras, ka tā tīrīšanai var izmantot tikai īpašus līdzekļus.
- Regulāra matrača pagriešana neļaus pildījumam nosēsties vienā vietā, un periodiska ventilācija novērsīs liekā mitruma un kaitīgo baktēriju savairošanos.
Kad ir pienācis laiks mainīt matraci?
Matrača vidējais kalpošanas laiks ir 5-7 gadi, tomēr augsta blīvuma Pocket atsperu matrači var kalpot ilgāk. Nav ieteicams pārsniegt matrača instrukcijās norādīto kalpošanas laiku, jo pēc tā beigām matrača labās īpašības pakāpeniski izzūd.
Ja Jums ir laiks jaunam matracim, tad ieskatieties šajā sadaļā