Kā atrast un izvēlēties ideālo matraci?

Kā izvēlēties ideālo matraci?

Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk domā par miega kvalitāti, jo trešdaļu savas dzīves mēs pavādām miegā. Tāpēc arī mēs atbalstām ideju, ka mums katram būtu jārūpējas vairāk par sava miega kvalitāti! Ideālais matracis būs tas, kas nodrošinās vislabāko atpūtu, taču piedāvājums ir tik plašs. Kā neapjukt un izvēlēties sev piemērotāko?

Gulētāja svars un gulēšanas poza

Izvēloties matraci, ir svarīgi ņemt vērā gulētāja svara un matrača stingrības attiecību, t.i., vieglākam cilvēkam ir piemērots mīksts matracis un pretēji – jo lielāks ir Jūsu svars, jo stingrāks matracis jāizvēlas. Tāpat jāņem vērā poza, kādā guļat, piemēram, mīksts matracis – ideāls tiem, kuri naktī bieži maina gulēšanas pozas vai arī guļ uz sāniem. 

Tas, ko noteikti atceries dodoties uz veikalu pēc sava jaunā matrača –  guļot, mugurkaulam jebkurā gadījumā ir jābūt taisnam, tikai šī pozīcija nodrošina pilnvērtīgu asinsriti, bet muskuļu un kaulu sistēmas atpūšas un atjaunojas. Tāpēc izmēģinot dažādu matraču veidus, noteikti pievērs tam uzmanību!

Kā izvēlēties matraci

Matrača īpašības

Veikalos “4istabas” piedāvājam divu tipu matračus : atsperu un putu. Atsperu matrači iedalās divos veidos – ar bonnell vai pocket tipa atsperu sistēmu. Bonnell atsperu sistēma ir vienkārša  – atsperes tajā ir savstarpēji savienotas ar spirālveida stiepli, tie ir izturīgi, parasti ekonomiskās klases un salīdzinoši populāri klientu vidū. Pocket atsperu sistēmā katra atspere ir izvietota individuālā auduma kabatā visa matrača garumā, kas nodrošina punktveida atbalstu. Bonnell atsperu matrači ir cietāki un nodrošina ķermeņa atbalstu, nezaudējot savu sākotnējo formu. Tiem piemīt laba ventilācijas spēja, un šāda tipa matrači ir laba un ekonomiska izvēle viesistabām vai vasarnīcām.  Pocket tipa atsperes nodrošina vienmērīgu atbalstu un pareizu mugurkaula pozīciju miega laikā un ir optimālais variants, kas izcili apvieno kvalitāti un ir maciņam draudzīgs variants.

Putu matrači tāpat iedalās divās kategorijās: – poliuretāna jeb PU putas un Memory tipa putas. Abi iepriekšminētie ir mīksti, gaisa caurlaidīgi, tiem nav smakas un tie arī nepievelk citas smakas. PU putas ir  ekonomisks variants, jo salīdzinoši ātri “izguļas”. Memory putas nodrošina vairāk funkciju nekā PU putas, tās vieglāk pielāgojas ķermeņa formai un tām piemīt labāka termoregulācija.

Matraču pildījums

Matraču pildījumos izmanto dažādus materiālus, taču vispopulārākie ir latekss un kokosa koira.

  • Latekss ir izturīgs, ar ilgu mūžu, elastīgs, „elpojošs” materiāls, caur to intensīvi cirkulē gaiss. Šim materiālam piemīt lieliskas ortopēdiskas un hipoalerģiskas īpašības. 
  • Kokosa koira ir  augu izcelsmes materiāls, tam piemīt augstas ortopēdiskas īpašības, lieliski ventilējas, novērš mitruma uzkrāšanos, ka arī putekļu ērcīšu vairošanos matracī.

Latekss matraci padara cietāku, kokoss – mīkstāku.

Matrača izvēle

Virsmatrači

Kāpēc ir nepieciešams virsmatracis?

Virsmatrača galvenās funkcijas ir:

  • Komforts;
  • Matrača aizsardzība un tā ilgāka saglabāšana;
  • Higiēna;
  • Matrača cietuma regulēšana.

Lai matracis ilgāk kalpotu un saglabātu savu sākotnējo izskatu, iesakām izmantot arī virsmatraci. Virsmatracis pasargā pret netīrumiem, tas ir viens no labākajiem aizsargiem, piemēram, sargā no  mājdzīvnieku nedarbiem, podiņmācības negadījumiem  utml.  Tāpat ar to var mainīt esošā matrača cietības pakāpi, padarot to vēl stingrāku vai, gluži pretēji, mīkstāku.

Virsmatraču piedāvājums ir plašs, un tā iegāde viennozīmīgi būs izdevīgāka, nekā jauna matrača iegāde.

matracis gultai

Praktiskums

Ļoti svarīgs ir praktiskais pielietojums, piemēram, vai ir iespējams izmantot matrača abas puses, lai tas kalpotu ilgāk, vai matrača pārvalks ir noņemams un mazgājams. Tāpat būtiski, izvēloties matraci, ir pārliecināties, vai tam ir piešķirti sertifikāti, piemēram, Certipur vai OekoTex,  kas apliecina matracī un tā pārvalkā izmantoto materiālu kvalitāti.

Kā atrast un izvēlēties ideālo matraci? Ja pēc raksta izlasīšanas rodas jautājumi, droši nāciet uz veikaliem “4istabas” Cēsīs, Limbažos vai Valmierā. Mēs vēlamies un arī spēsim Jums palīdzēt izvēlēties  piemērotāko ideālais matracis tieši Jūsu vajadzībām! 4istabas 

 

 

Kopīgot šo produkta lapu: