Izvēlēties krēslus nekad nav bijis vienkārši. Krēsls vairs nav tikai vieta, kur apsēsties vai interjera priekšmets, bet tagad tas var būt arī īsts mākslas objekts. Izvēlēties krēslus, kuros ne tikai gribēsies apsēsties un komfortabli justies, bet kuri arī ir veiksmīgs interjera papildinājums, ir izaicinoši. Un tieši tāpēc mēs steidzam palīgā un esam šajā rakstā apkopojuši ieteikumus, kas Tev jāņem vērā, iegādājoties krēslus savai virtuvei vai ēdamistabai.
Kā izvēlēties krēslus interjeram: principi un funkcionalitāte
Bāra, metāla, koka, plastmasas, ēdamistabas, kabineta un dzīvojamās istabas krēsli – šādā krēslu daudzveidībā ir viegli apjukt, ja nezini, kam ir jāpievēršs uzmanība.
Krēsli jāizvēlas, balstoties uz izvēlēto interjera ieceri, kā arī ņemot vērā telpas kopējo izvēlēto stilu:
- angļu, lauku un pils stilā ir piemēroti tikai klasiska dizaina koka krēsli;
- gan koka, gan kalta metāla krēsli labi izskatās Provansas interjerā;
- Loft stilam ir piemērotas metāla un koka kombinācijas, saliekamie krēsli, kā arī plastmasas krēsli;
- modernajā stilā tiek izmantoti inovatīvi materiāli, tāpēc ir labi, ja šādā dzīvoklī izvēlas plastmasas dizaina krēslus;
- skandināvu stilu papildinās krēsli, kas izgatavoti no nekrāsota koka vai kombinētiem koka + plastmasas modeļiem, kas ir lakoniska dizaina;
- augstie bāra krēsli ir nepieciešami tikai tad, ja ir bāra lete vai virtuves sala. Pretējā gadījumā var iztikt ar parastajiem ēdamistabas krēsliem.
Vai krēslu krāsai ir nozīme?
Krēslu krāsu palete sen jau vairs nav tikai brūna, melna vai balta. Neitrālu krāsu tendences vairāk vērojamas koka, MDF vai rotangpalmas krēslos, tomēr plastmasas izmantošana ļauj atrast krēslus visos toņos un formās.
Krāsa, tāpat kā forma, ir tīri stilistisks parametrs, kas orientēts uz konkrētu interjeru. Un krēslu izvēle pēc šiem parametriem vienmēr ir balstīta uz krāsu fonu, papildinošo toņu klātbūtni vai vēlmi izcelt mēbeles uz visa pārējā mājas interjera. Tomēr joprojām pastāv vispār pieņemti standarti.
- Neoklasicisma interjeriem raksturīgi tumši zili, pelēki, grafīta un tumšas šokolādes krāsas krēsli.
- Hi-tech stilā – melnbalti vai caurspīdīgi modeļi.
- Lauku interjerā, piemēram, Provansā – brūns, balts, zils, zaļs.
- Skandināvu – dabīgā koka krāsā, balts, pelēks.
- Krāsainus modeļus var iekļaut austrumniecisku, popārta, modernu telpu interjerā.
Krēsli dažādu telpu interjerā
- Apvienotajā virtuvē – ēdamistabā. Mājoklī ar atvērtu plānojumu, kurā ir apvienota dzīvojamā istaba un virtuve, ir vērts izvēlēties universālus krēslus bez izteiktiem akcentiem. Krēslu dizainam jābūt atbilstošam gan ēdamistabas zonā, gan atpūtas zonā.
Piemēroti: krēsli ar koka un metāla kājām ar auduma vai ādas apdari.
- Atsevišķā virtuvē. Šeit labāk izmantot praktiskus materiālus, kurus ir viegli kopt. Ja virsma ir cieta, pārklājiet krēslu ar pārvalkiem vai dekoratīviem spilveniem.
Piemēroti: plastmasas un koka krēsli.
Ērtai lietošanai ir svarīgs arī polsterējuma materiāls un izmērs:
- krēsli ar cietu sēžamo daļu bez polsterējuma;
- daļēji cieti – pīti krēsli no dabīgā vai mākslīgā rotangpalmas materiāla;
- mīksti krēsli ērtai atpūtai. Pamatne ir īpašas izturības putu materiāls, atsperes un polsterējuma audums;
- daļēji polsterēti – krēsli, kas polsterēti ar eko vai dabīgo ādu.
Krēslu izmēri lielākoties ir 85-95 cm no grīdas līdz atzveltnei un 44-45 cm no grīdas līdz sēdeklim. Tomēr galda augstums mēdz būt arī ir atšķirīgs, tāpēc, iegādājoties krēslus, ir jāsaskaņo galda izmēri ar galda izmēriem.
Krēslu veidi
- Pilnībā caurspīdīgi krēsli ir pieejami tikai nesen. Neskatoties uz to, ka tie ir viegli, tie ir izgatavoti no augstas izturības plastmasas un spēj izturēt līdz pat 100 kg svaru. Ja nelielā virtuvē viss šķiet smagnējs, caurspīdīgie krēsli no plastmasas būs ideāls varinats, nepārslogojot telpu un neradot vizuālu “troksni”.
- Kalti metāla krēsli. Kaltas metāla mēbeles vienmēr piesaista uzmanību ar dažādiem sarežģītiem un daudzšķautņainiem ornamentāliem rakstiem. Šādi krēsli atgādina viduslaiku Franciju, bohēmisko dzīvi pilīs un atpūtu pasakainā dārzā. Par šādu mēbeļu ierastu vietu tiek uzskatīta lauku zona. Tie tiek novietoti uz terases, vasarnīcās, lapenēs. Pilsētu dzīvokļos kaltas mēbeles bieži vien ir ar vienkāršāku ģeometriju. Bet mājā var atļauties likt elegantākas kombinācijās. Kaltā metāla krēslu “skanējums” un kopējais iespaids būs atkarīgs arī no krāsas. Baltas krāsas ar sarežģītiem rakstiem labi sader ar romantisku stilu, tumšas krāsas – ar ortodoksālu stilu.
- Klasiskie standarta krēsli. Standarta krēsli virtuvei, ēdamistabai, viesistabai – vienkāršas formas ar ādas vai tekstila apdari. Parasti tos iegādājas grupās pa 4, 6, 10, 12 – atkarībā no iedzīvotāju skaita. Parasti šādas mēbeles ir izgatavotas no koka. Krāsas ir neitrālas, bez piederības kādam noteiktam stilam.
- Koka krēsli. Vintage, angļu vai lauku stils nav iedomājams bez koka, pārsvarā masīvkoka. Ģimenes mantotajiem Vīnes krēsliem tas ir labs iemesls sākt “jaunu dzīvi”. Jaunie modeļi ar noslieci uz XVIII gadsimta 30. gadiem ir greznāku izskatu. Taču pat no mūsdienu skatpunkta tie joprojām izskatās labi un konservatīvi.
Mēs ceram, ka šis Tev ir devis plašāku iespaidu un sapratni par to, kādus krēslus meklēt savam mājoklim. Tomēr ja Tev vēl ir kādi jautājumi un precizējumi, droši sazinies ar mūsu speciālistiem. Mēs priecāsimies Tev palīdzēt un ieteikt perfektos krēslus tieši Tev!