Kā pareizi izvēlēties krēslu skolēnam?

Kā izvēlēties krēslu skolēnam?

Krēsls skolēnam? Pareizi iekārtota skolēna darba vieta garantē produktivitāti un veselību nākotnē. Šī darba vieta īpaši nozīmīga ir pēdējā gada laikā, kad liela daļa no mācībām norisinās attālināti. Uz krēsla skolēns ik dienu pavada vairākas stundas, tāpēc pareiza tā izvēle ir ļoti būtiska.  Nepiemērotas mēbeles kropļo stāju un traucē iekšējo orgānu darbībai. Jāmin, ka galda izvēle ir tikpat būtiska, tāpēc jāsāk ar galda iegādi, un pēc tam krēsla augstums un citi parametri ir jāpielīdzina galdam.

Datorkrēsls bērnam

Krēslam jābūt ergonomiskam un ērtam, tāpēc jāpievērš uzmanība ne tikai izskatam, bet arī tā augstumam, dziļumam, sēdekļa un atzveltnes formai.

Skolēna krēslam jābūt izgatavotam no materiāliem, kuri ir pārbaudīti un neizraisa alerģiskas reakcijas. Ļoti svarīgi, lai audums būtu elpojošs, tāpēc kokvilna vai poliamīds būs labs variants. Dabiskās vai eko-ādas apdare skolēnam nederēs.

Bērnu datorkrēsls

Iesakām uzmanību pievērst sekojošām detaļām, pirms mājās tiek atvests jauns krēsls skolēnam:

  • Ortopēdiskā atzveltne – speciāls izliekums apakšējā daļā balstīs bērna muguru – atzveltnei izliekums kā mugurkaulam. Atzveltnes garumam jābūt līdz lāpstiņām. Vēlams, lai slīpums un augstums būtu regulējami.
  • Bez rokturiem – šādi tiek izslēgta iespēja atbalstīties, līdz ar to mugura būs taisna
  • Augstuma regulēšanas iespēja – galvenais princips, lai leņķis starp augšstilbiem un ķermeni būtu 90° . Izgādājoties krēslu, kam augstums ir regulējams, ilgāku laiku varēsiet nodrošināt šo principu un izmantot krēslu ilgāku laiku, piemērojot bērna augumam.
  • Ergonomisks sēdeklis – ar īpašu padziļinājumu muguras daļā, sānu atbalstu, tā lai piespiežoties pie atzveltnes sanāk sēdēt taisni. Sēdekļa dziļumam jābūt 2/3 no gūžas garuma.
  • Praktiskums – bērni bieži atstāj uz mēbelēm traipus, tāpēc krēslam jābūt viegli kopjamam. Tīrīšanu atvieglo pārvalki, kurus var noņem, izmazgāt veļas mašīnā un lietot atkal. Šādi tiek pagarināts arī paša krēsla mūžs.
  • Izskats – ļoti svarīgi, lai krēsls patiktu bērnam, kurš to izmantos ikdienā, jo pretējā gadījumā skolēns krēslu neizmantos un visu iepriekšminēto ieteikumu ievērošana būs bezjēdzīga.

 

Skolēnu datorgaldus un rakstāmgaldus atradīsiet šeit:

 

Datorkrēsli bērniem

 

Kopīgot šo produkta lapu: