Kā pareizi tīrīt mīkstās mēbeles?

Kā tīrīt mīkstās mēbeles?

Mīksto mēbeļu kopšana? Ikvienā mājā ir atrodama kāda mīkstā mēbele, un tāpat kā telpas arī  mēbeles ir jākopj, lai tās ilgāk saglabātu sākotnējo izskatu un mājoklī būtu tīra vide. Kā to pareizi darīt? No netīrumiem un putekļiem izvairīties ir ļoti grūti.  Tāpat tīrīšanas veidi ir atkarīgi gan no traipiem, gan no dīvāna materiāla. Mūsu mīksto mēbeļu mūžu nosaka – Mīksto mēbeļu kopšana un to ”aprūpēšana”.

Kā tīrīt mīkstās mēbeles

Auduma dīvāni

Vislabākais veids, kā tīrīt dīvānu ir ar putekļu sūcēju. To ieteicams darīt regulāri, lai dīvānā neuzkrātos putekļi. Gada laikā dīvānā var uzkrāties pat vairāki kilogrami putekļu un nemaz neminēsim putekļu ērcītes, kas, visiem zināms, veselībai par labu nenāk.  Ja uz dīvāna ir neliels traips, vienkāršākais veids kā to iztīrīt: ar mīkstu drānu un vieglu ziepjūdeni vai ūdeni, kam pievienoti pāris pilieni trauku mazgājamā līdzekļa. Būtiski, lai audums nebūtu pārāk mitrs. Pēc tīrīšanas ļaujiet dīvānam nožūt. Šī tīrīšanas metode pielietojama dīvāniem, kas pārvilkti ar žakarda, samta audumu vai arī austa auduma.

Protams, tīrīšanas metodes ir atkarīgas no traipa veida, piemēram, pārtikas traipus parasti var iztīrīt ar ziepjūdeni, taukainus traipus uzveiks cepamā soda, vīna – gāzēts ūdens, kafijas traipus – šķidrais mazgāšanas līdzeklis, kas sajaukta ar siltu ūdeni. Košļājamo gumiju visvieglāk notīrīt ar ledus gabaliņu.

Kā tīrīt auduma dīvānus

Ādas dīvāni

Ādas mēbeles jātīra ar mitru audumu, mākslīgās ādas mēbeles ar ūdeni un etanolu. Ļoti universāls tīrīšanas līdzeklis ir bērnu kopšanas mitrās salvetes. Tajās nav ķīmisku vielu, kas varētu kaitēt kā ādas, tā mākslīgās ādas mēbelēm.

Ādas mēbelēm nedrīkst tīrīt tikai konkrētu traipu – jātīra viss dīvāns, jo citādi var rasties plankumi un dīvāns var izskatīties vēl netīrāks kā pirms tīrīšanas. Tāpat nevar aizmirst par šuvēm un salaidumu vietām.

Iesakām ādas mēbeles apstrādāt ar bišu vasku, kas atgrūž netīrumus un palīdz ādai saglabāt ilgāku mūžu.

Pirms mīkstās mēbeles iegādes iesakām apdomāt ne tikai tās izskatu, bet arī īpašības, t.i., audumu, lai saprastu, vai Jūsu ikdienā tā kopšana nesagādās problēmas, vai tā būs viegli kopjama, piemēram, ja mājās ir mazi bērni, tad ādas dīvānu būs vieglāk kopt kā samta dīvānu. Kā pareizi tīrīt mīkstās mēbeles?

Kā kopt ādas dīvānus

Ar mūsu mīksto mēbeļu  piedāvājumu varēsiet iepazīties  šeit

 

 

Kopīgot šo produkta lapu: