Virtuves iekārtas

Kādus materiālus izvēlēties virtuves iekārtai?

Kādus materiālus vislabāk izvēlēties virtuves iekārtai?

Virtuves iekārtas materiāli ir daudz un dažādi. Sākot jaunas virtuves plānošanas un iekārtošanas darbus, der apsvērt ne tikai vizuālās nianses, bet arī tehniskos aspektus, t.i., kopšanas , ilgmūžības un tml.

Laminēta kokskaidu plātne

Vispopulārākais no virtuves skapīšu fasāžu materiāliem ir laminētas kokskaidu plātne jeb LSKP . Šis materiāls ir gan vienkrāsains, gan koka imitācijā, gan iespējams izgatavot arī glancētas fasādes.  Šī materiāla popularitāti var saistīt ar tā vieglo kopšanu, izdevīgo cenu un  ilgo mūžu.

kokskaidas platnes virtuves

MDF

Otra no iespējām ir MDF , kas ir  augstas kvalitātes gluds  materiāls, kurš sapresēts zem ļoti liela spiediena. MDF ir liela noturību pret plaisāšanu un lobīšanos, līdz ar to šis materiāls ir paredzēts gan krāsošanai, gan dažādu reljefu iefrēzēšanai. No MDF izgatavo klasiska stila virtuves.  MDF būs mitrumnoturīgs, bet arī dārgāks kā LKSP.

mdf virtuves

Mirror Gloss un akrila fasādes

Izgatavojam virtuves arī ar Mirror Gloss un akrila fasādēm, kas ir dārgāki izmaksu ziņā. MirrorGloss ir kokskaidu plātne ar glancētu plastikāta pārklājumu, bet akrils ir kokskaidu vai MDF plātne, kas pārklāta ar akrila slāni  Mirror Gloss  ir lētāks nekā akrils,  taču nodrošina līdzīgu efektu.

Tāpat kā Mirror Gloss arī akrils ir glancēts, kas telpu vizuāli padarīs lielāku. Tāpat  abi ir ilgmūžīgi un augstu mehānisko, ķīmisko un termisko izturību, taču jāmin, ka tāpat kā uz MDF, arī uz glancētiem materiāliem viegli pamanāmi , piem., atstātie pirkstu nospiedumi, ūdens pilieni atstātie traipi u.tml.

Virtuves projektēšana

Galda virsmām vispopulārākais materiāls līdzīgi kā fasādēm ir 28 vai 38mm biezas kokskaidu plātnes ar profilētu malu, kas aplīmēta ar dekoratīvu augstspiediena laminātu. Jāmin, ka ja vēlaties iebūvējamo tehniku, tad galda virsmai jābūt 38mm biezai.

Zinot visas iepriekšminētās nianses,  saprojektēt savu sapņu virtuvi būs vienkārši – atliek tikai krāsu un tekstūru izvēle ! Kādus materiālus izvēlēties virtuves iekārtai?

Virtuves iekārtas materiāli un nianses ap to, ir mūsu ikdiena.

Virtuves pēc individuāla pasūtījuma atradīsiet ŠEIT!

 

Kopīgot šo produkta lapu: