Nelielas viesistabas iekārtošana: kādas kļūdas nepieļaut?

Plāno jaunas viesistabas mēbeles mazai telpai? Ne visi no mums dzīvo plašos dzīvokļos vai lielās privātmājās, bet viesus uzņemam visi. Jo telpa ir mazāka, jo lielāka uzmanība jāpievērš tās funkcionālai iekārtošanai un nepārblīvēšanai. Turpinājumā uzskaitīsim dažas populāras kļūdas, ko cilvēki pieļauj iekārtojot mazu viesistabu, lai Jums atvieglotu šo procesu!

Multifunkcionalitātes trūkums

Bieži vien viesistaba pilda arī darbistabas un / vai guļamistabas funkciju, līdz ar to jābūt īpaši radošam tās iekārtošanā un jāpārdomā mēbeļu iegāde, telpas interjers un tās sadalījums. Jebkuras lietas un mēbeles iegādei jābūt pārdomātai, piemēram, kafijas galdiņš ne vienmēr ir tikai kafijas galdiņš, bet arī pusdienu galds, arī darba galds, tāpēc jāpievērš uzmanība, vai tā augstums ir regulējams, vai ir iespējams to izvilkt / izlocīt.

Mazas viesistabas iekārtošana

Nepiemērots apgaismojums

Plašuma sajūtu rada gaišas krāsas un piemērots apgaismojums – vislabāk pēc iespējas vairāk dabīgās gaismas no logiem. Tā kā logu atrašanās vietu visticamāk neizdosies mainīt, pēc iespējas vairāk jāizmanto tas , kas ir, piemēram, lai neaptumšotu viesistabu, neizmantot biezus aizkarus, kas dod smagnēju skatu un mēdz aizkavēt dienas gaismu, bet gan vieglas, žalūzijas, kas radīs “tīrāku”  istabas kopskatu.

Mazās telpās jāizmanto gaismas, kas ir stiprināmas pie griestiem vai sienām, lai ekonomētu telpu.

Apgaismojums mazās viesistabās

Pārāk daudz lietu

No vecākiem un vecvecākiem saglabājusies tendence krāt un taupīt, jo gan jau kādreiz noderēs, taču galvenais jautājums, kas jāuzdod par jebkuru lietu vai mēbeli ir  “ Vai tas/tā pilda savu funkciju un sagādā prieku? “ Ja atbilde ir negatīva, tad labāk to noziedot vai atdod kādam, kam tā kalpos paredzētajam mērķim.

Pārblīvēta telpa smacē un iespējams, ka nevis platības trūkums ir tas, kas sagādā problēmas, bet pārāk lielais mantu un mēbeļu noblīvējums un pārlieku lielais mēbeļu daudzums.

Mazas viesistaba

Pareizs telpas iekārtojums

Ja telpā nav vietas, lai izpaustos horizontāli, tad to var darīt vertikāli, iekārtojot plauktus gar sienām ,izvēloties tos ne tikai kā funkcionālu mēbeli, bet arī kā interjera elementu. Tāpat iesakām izmantot spoguļus, kas radīs ilūziju, ka telpa ir plašāka. Jaunas viesistabas mēbeles izvēlies gudri – viesistabā uzturamies visnotaļ bieži. https://4istabas.lv/mebeles/viesistaba/ 

 

 

Mazas viesistabas plānojums

 

Kopīgot šo produkta lapu: