Padomi mazas virtuves iekārtošanai

Padomi mazas virtuves iekārtošanai

Padomi mazas virtuves iekārtošanai

Mazas virtuves iekārtojums – kāds tas ir?

Viena no izmantotākajām telpām ikvienā mājoklī ir virtuve, īpaši jau laikā, kad daudzi strādā no mājām un ēst gatavošana norisinās virtuvē. Pavadot vairāk laika savā kulinārijas telpā – mājas virtuvē, bieži rodas idejas par vides pamainīšanu un tās uzlabošanu, taču ne vienmēr šajā procesā var brīvi izpausties, jo telpa ir neliela. Neskatoties uz to, ka virtuve ir neliela, šai telpai vajadzētu būt tai, no kuras plūst pozitīva enerģija un tai ir jābūt vietai, kurā valda mājīga atmosfēra. Tādēļ nākam klajā ar pāris ieteikumiem, kā nelielo virtuves telpu  izmantot pēc iespējas efektīvāk, lai uzturēšanās tajā radītu vēlmi biežāk rosīties:

Izkārtojums

Ja virtuvē ir maz vietas, jādomā, kā pēc iespējas vairāk atbrīvot telpu, padarot to plašāku un ērtāk lietojamu. Visvieglākais veids, kā to panākt, ir izmantot sienas. Piekaramos skapīšus izvēlēties tādus, kas ir līdz pašiem griestiem. Šajā ziņā varam piedāvāt gan klasiskos 72cm augstos piekaramos skapīšus, gan 92cm augstus.

Runājot par lielās sadzīves tehnikas izvietojumu, jāņem vērā, ka, piemēram, trauku mazgājamai mašīnai jāatrodas tuvu izlietnei, bet ledusskapim jābūt ērti atveramam. Iesakām atcerēties par “virtuves trijstūra” principu, kur galvenajām vietām visā virtuvē, t.i., ledusskapim, plītij un izlietnei būtu jābūt izkārtotiem trijstūra formā.

Mazas virtuves dizains

Apgaismojums

Ja virtuve ir neliela, apgaismojumam ir ļoti svarīga loma gan vizuāli, gan funkcionāli. Nepareizi piemeklēts apgaismojums var sabojāt labi iekārtotu virtuvi. Viens no visvienkāršākajiem paņēmieniem : neizmantot aizkarus. Virtuvē ir svarīga gaisma,  un gaisma telpu padara lielāku. Tāpat svarīgi izmantot ne tikai griestu lampas, bet arī apgaismojumu, kas iestrādāts – vai nu piekaramajos skapīšos, vai nu uzstādīts zem tiem, vai virs darba virsmas.

Krāsa

Iesakām izvēlieties vienotu krāsu paleti, jo izmantojot pārāk daudz krāsu un rakstu nelielā virtuvē, telpa izskatīsies pārsātināta. Tā vietā labāk izvēlēties dabiskus toņus, sevišķi koku toņus, kas papildināti ar baltiem vai pelēkiem toņiem. Savukārt sadzīves tehniku var izvēlēties melnā krāsā, kas izcelsies uz pārējā fona. Neatkarīgi no toņu izvēles, svarīgākais ir saglabāt vienotu paleti un stilu, lai virtuves iekārtojums izskatītos gaumīgs un nepārsātināts.

Piedāvājam ļoti plašu toņu gammu gan virtuves skapīšu fasādēm, gan darba virsmām, gan HPL paneļiem.

Mazas virtuves iekārtojums

Atvilktnes un darba virsma

Pareizi izvēlēti atvilktņu bloki ļoti atvieglo darbošanos virtuvē gan tādēļ, ka nav jāmēģina ielīst iekšā pašā skapītī, lai ko atrastu, gan palīdz arī ērtāk glabāt mantas.   Tāpat kārtībai atvilktnēs un atvilktņu pārskatīšanai ir ļoti liela loma, jo tas palīdz “neieaugt” liekās mantās un palīdz atbrīvot vietu.

Iesakām izmantot dažādus atvilktņu organizatorus un sadalītājus.

Neiesakām pārblīvēt darba virsmu ar dažādām lietām, kas ikdienā netiek izmantotas. Darba virsmai jābūt pēc iespējas brīvai, lai būtu, kur izpausties gatavojot. Lietas vislabāk uzglabāt atvilktnēs vai izmantot sienas risinājumus, piemēram, stangas ar āķiem, kur uzkārt ikdienā izmantojamos piederumus.

Funkcionāls  virtuves inventārs

Virtuves mazie apmēri iespējams neļaus īstenot visas vēlmes, piemēram, ietilpināt visas virtuves tehnikas, vai tās ērti izvietot uz darba virsmas. Tādēļ ta vietā iesakām blenderus, mikserus, tosterus un citus piederumus, kuri ikdienā netiek regulāri izmantoti – novietot piekaramo skapīšu augšējos plauktos vai virs tiem.  Tāpat iesakām  izvēlēties pievilcīgu un funkcionālu virtuves tehniku, kas ļaus virtuvi padarīt omulīgāku un vieglāk izmantojamu.

Maza virtuve

Padomi mazas virtuves iekārtošanai.  Tikai tādēļ, ka platība nav liela, Jums nav jāierobežo visas savas vēlmes attiecībā uz to, kādu vēlaties redzēt savu virtuvi!  Pārdomājiet savas vēlmes un mēs Jums palīdzēsim tās īstenot, iesakot labākos risinājumus, sākot no furnitūras, beidzot ar virtuves virsmas dizainu un krāsām! Mazas virtuves iekārtojums – Tas ir iespējams!
Vairāk nekā tikai mēbeles! www.4istabas.lv
Kopīgot šo produkta lapu: