Kādu materiālu izvēlēties galda virsmai

Virtuves darba virsmas materiāli var būt dažādi un katrs no tiem ir ar savām īpašībām un priekšrocības. Šajā rakstā aplūkosim populārākos virtuves virsmas materiālus un to īpašības, lai palīdzētu Tev izvēlēties vispiemērotāko variantu saskaņā ar Tavām vajadzībām un vēlmēm. Gan estētiski pievilcīgs, gan funkcionāls, virsmas materiāls ir būtisks elements jebkurai virtuvei, tāpēc ir svarīgi izvēlēties to, kas atbilst vislabāk Tavam dzīvesveidam un prasībām, kā arī atvēlētajiem līdzekļiem tās iegādē.

Skaidu plātnes – populārākās un pieejamākās virtuves virsmas

Virtuves darba virsma: materiāla izvēle
Virtuves galda virsma no skaidu plātnes

Populārākās un pieejamākās ir darba virsmas, kas izgatavotas skaidu plātnes ar speciāla plastikāta pārklājumu. Tās ražošanai tiek izmantota skaidu plātnes loksne, kuras biezums ir vismaz 28 mm, piesūcināta ar īpašiem šķīdumiem, kas palielina materiāla izturību pret mitrumu un temperatūru. Augšpuse ir pārklāta ar speciālu plastikāta pārklājumu, kas ir izturīgs pret karstumu, mitrumu un nelieliem mehāniskiem bojājumiem.

Šeit ir dažas iezīmes, kas padara tās tik populāras:

 1. Pieejamība un cena: Skaidu plātnes ir viens no ekonomiski pieejamākajiem materiāliem virtuves darba virsmām. Tās ir daudz lētākas salīdzinājumā ar dārgākiem materiāliem, piemēram, granītu vai kompozītmateriālu, tāpēc tās ir populāras tiem, kas vēlas ietaupīt naudu, bet izveidot pievilcīgu virtuvi.
 2. Izmērs un dizains: Skaidu plātnes ir pieejamas plašā klāstā dažādu dizainu, tekstūru un krāsu variantos, tāpēc ir viegli atrast variantu, kas atbilst Tavam virtuves dizainam un izvēlētajam stilam. Tas dod Tev iespēju pielāgot savu virtuvi saskaņā ar savām vēlmēm un gaumi.
 3. Viegla uzstādīšana un uzturēšana: Galda virsma no skaidu plātnes ir viegli uzstādāma, un to var uzstādīt virs esošajiem skapīšiem kā arī uzstādīt jaunās virtuves izveidē.
 4. Izturība: Skaidu plātnes virsmas, ja pareizi uzstādītas un uzturētas, ir salīdzinoši izturīgas. Lai gan tās nav tik izturīgas kā granīts vai kompozītmateriāli, tās joprojām var kalpot ilgu laiku, ja tām pienācīgi rūpējas.

Tātad, skaidu plātnes virtuves darba virsmas ir populāra izvēle daudziem, kas meklē pievilcīgu, izturīgu un ekonomiski izdevīgu risinājumu savai virtuvei.

 

Dabīgais akmens virtuves darba virsmās – gandrīz neiespējami sabojāt

Akmens virtuves galda virsma
Neatkārtojams skaistums – galda virsma no dabīga akmens

Dabīgais akmens, piemēram, granīts un marmors, ir izcils materiāls virtuves darba virsmām, jo tas ir ļoti izturīgs un to ir gandrīz neiespējami sabojāt. Zemāk ir dažas galvenās pazīmes, kas padara dabīgo akmeni par tik izcilu izvēli virtuves virsmām:

 1. Izturība pret skrāpējumiem: Dabīgā akmens virtuves darba virsmas materiāls ir ļoti ciets un izturīgs. Tas ir grūti sabojājams ar parastu virtuves darbību, piemēram, griešanu un trauku nolikšanu. Tas nozīmē, ka virsma saglabāsies gluda un skaista ilgu laiku.
 2. Izturība pret siltumu un mitrumu: Dabīgais akmens ir arī izturīgs pret augstu siltumu un mitrumu, kas ir bieži sastopams virtuvē. Tas nozīmē, ka to var droši izmantot, lai uz tā sagatavotu karstus ēdienus un tāpat tas neuzsūks mitrumu, kas var izraisīt bojājumus.
 3. Viegla uzturēšana: Dabīgais akmens ir viegli uzturams. Pēc izmantošanas, to var vienkārši notīrīt ar mitru dvieli.
 4. Estētika: Dabīgais akmens ir pievilcīgs estētisks. Tas tiek piedāvāts plašā klāstā dažādu krāsās un tekstūrās, kas ļauj izvēlēties virsmu, kas vislabāk atbilst Tavam virtuves dizainam un personīgajam stilam. Ka arī katra dabīga akmens virtuves darba virsma būs neatkārtojama, jo katra plāksne ir nedaudz atsķirīga izskatā.

Kopumā dabīgais akmens ir lieliska izvēle tiem, kas meklē virtuves darba virsmu, kas ne tikai izskatās eleganta, bet arī ir ļoti izturīga un gandrīz neiespējami sabojājama. Tā ir ilglaicīga un praktiska investīcija virtuves uzlabošanā. Vienīgie šādas virsmas trūkumi ir tās augstās izmaksas un lielais svars.

Mākslīgais akmens – viegli kopjams un arī izturīgs risinājums virtuvē

Kompozītmateriālu galda virsma
Virtuves gada virsma no mākslīgā akmens – neierobežotas dizaina iespējas

No mākslīgā akmens izgatavotajai virtuves galda virsmai nav dabīgā materiāla trūkumu, vienlaikus saglabājot tās pozitīvās īpašības. Šādas darba virsmas ir izgatavotas no kompozītmateriāla – kas ir viendabīgs, ciets materiāls bez porām, un sastāv no 1/3 akrila sveķiem un 2/3 dabīgiem minerāliem.

Galda virsma no mākslīgā akmens ir praktisks un estētisks risinājums virtuvē, jo tā apvieno vieglu kopjamību ar izturību. Šeit ir dažas iezīmes, kas padara mākslīgo akmeni par labu izvēli virtuves darba virsmām:

 1. Viegla uzturēšana: Mākslīgais akmens, ir viegli uzturams. Parasti ir pietiekami vienkārši notīrīt to ar mazgāšanas līdzekli un mitru dvieli, lai saglabātu tā svaigumu un izskatu. Tas ir īpaši noderīgi virtuvē, kurā tiek gatavoti daudzi ēdieni un notiek bieža darbība.
 2. Izturība: Mākslīgais akmens ir ļoti izturīgs virtuves darba virsmas materiāls, kas spēj izturēt ikdienas noslodzi un saglabāt savu izskatu gadiem ilgi. Tas ir noturīgs pret skrāpējumiem, plīsumiem un siltuma bojājumiem, kas bieži var rasties virtuvē. Tādējādi, izvēloties mākslīgo akmeni, Tu iegūsi uzticamu un ilgtermiņa risinājumu savā virtuvē.
 3. Estētika: Mākslīgais akmens ir iespējams dažādos dizaina un krāsu variantu izpildījumos, kas ļauj izvēlēties virsmu, kas vislabāk atbilst Tavam virtuves dizainam un interjeram. Tas piedāvā iespēju izvēlēties gan vienkāršu un modernu, gan arī detaļām bagātu un greznu virtuves darba virsmu.
 4. Higiēna: Mākslīgais akmens ir higiēnisks materiāls, jo tas ir viendabīgs un neuzsūc mitrumu. Tas nozīmē, ka tajā nevar iekļūt baktērijas vai mitruma traipi, kas var izraisīt higiēnas problēmas virtuvē.

Kopumā galda virsma no mākslīgā akmens ir praktiska un izturīga izvēle virtuvei. Tā nodrošina vieglu uzturēšanu un estētisku izskatu, vienlaikus piedāvājot ilgtermiņa risinājumu Tavas virtuves vajadzībām.

Metāla darba virsmas – higiēnisks, bet ne vienmēr praktisks risinājums

Netūsējošā tērauda virsma
Higiēniska un industriāla – tāda ir virtuves virsma no metāla

Metāla virtuves darba virsmas ir higiēnisks, bet tās var nebūt vienmēr praktisks risinājums, atkarībā no konkrētajām vajadzībām un virtuves lietošanas paradumiem. Šeit ir daži aspekti, kas jāņem vērā, izvēloties metāla virsmu virtuvei:

 1. Higiēna: Metāla virsmas ir ļoti higiēnisks materiāls, jo tas ir viendabīgs un neabsorbē mitrumu vai baktērijas. Tas ir viegli notīrāms ar speciāliem mazgāšanas līdzekļiem un mitru dvieli.
 2. Izturība: Metāla virsmas var būt diezgan izturīgas, taču tās ir pakļautas skrāpējumiem un fiziskiem bojājumiem. Turklāt metāls var būt pakļauts korozijas riskam, īpaši ja tas tiek regulāri pakļauts mitrumam un pārtikas skābēm. Un tas diemžēl nav atjaunojams.
 3. Siltuma vadīšana: Metāls labi vada siltumu, kas var būt gan priekšrocība, gan trūkums, atkarībā no situācijas. Tas var ātri pārnest karstumu no karstiem traukiem vai plīts uz virsmas, kas var būt noderīgi, ja Tev nepieciešams ātri sasildīt ēdienu vai pagatavot ēdienu uz tās.
 4. Estētika un dizains: Metāla virsmas var piešķirt virtuvei modernu un industriālu izskatu. Tas var būt lielisks estētiskais risinājums, ja Tu meklē kaut ko pārsteidzošu un kvalitatīvu. Tomēr tas var nesaskanēt ar visiem interjera dizaina risinājumiem. Jāņem vērā arī, ka metāla loksni var iegādāties tikai taisnstūra formā, kas apgrūtina dizainera ideju īstenošanu.

Tātad, metāla virtuves darba virsmas ir higiēnisks un moderns risinājums, bet ir svarīgi ņemt vērā arī citus faktorus, piemēram, izturību un estētiku, lai izlemtu, vai tas ir piemērots Tavām konkrētajām vajadzībām. Kā ieguvumu gan jāmin iespēju izveidot sterilu darba vidi. Un obligāti jāizmanto speciālie kopšanas līdzekļi.

Masīvkoks – mūsdienīgi, bet salīdzinoši dārgi

Koka virsma virtuvē
Masīvkoka virtuves darba virsma – garantēts mājīgums un orģinalitāte interjerā

Masīvkoka virtuves darba virsmas ir mūsdienīgs un estētisks izvēles variants, bet tās var būt salīdzinoši dārgas salīdzinājumā ar citiem materiāliem. Šeit ir daži faktori, kas jāņem vērā, izvēloties masīvkoku kā virtuves virsmas materiālu:

 1. Estētika un dabiskums: Masīvkoka virsmas piešķir virtuvei siltumu, dabiskumu un mūsdienīgu izskatu. Masīvkokam ir dziļa un bagātīga materiāla tekstūra, kas var piešķirt telpai mājīgumu un personisku pieskārienu. Tādējādi, ja Tu meklē virtuves dizainu ar dabiskām un mūsdienīgām sajūtām, masīvkoka virsma varētu būt lieliska izvēle.
 2. Izturība un ilgmūžība: Pareizi apstrādāts masīvkoks ir ļoti izturīgs un ilgmūžīgs materiāls. Tas var izturēt regulāru lietošanu un nemitīgu slodzi virtuvē ilgus gadus, ja to pareizi rūpējas. Turklāt, atšķirībā no citiem materiāliem, masīvkoks ar gadiem paliek tikai skaistāks, veidojot savdabīgu rakstu un krāsas spēles.
 3. Cena: Kā jau minēts, masīvkoka virsmas var būt salīdzinoši dārgas salīdzinājumā ar citiem materiāliem, piemēram, laminātu vai mākslīgo akmens. Tas jo īpaši attiecas uz augstākās kvalitātes koku. Tomēr ir vērts atcerēties, ka masīvkoka virsma ir ilgtermiņa ieguldījums, kas var palielināt Tavas mājas vērtību un nodrošināt ilgstošu estētisko baudījumu.
 4. Uzturēšana un remonts: Lai saglabātu masīvkoka virsmu skaistu un izturīgu, tā prasa regulāru uzturēšanu un piesardzību. Virsmu bieži vajag eļļot un tīrīt, lai saglabātu tās izskatu un aizsargātu to no mitruma un traipiem. Turklāt, ja virsma sabojājas vai parādās bojājumi, tā var prasīt remontu vai pilnīgu aizvietošanu, kas var būt papildu izmaksas.

Tādējādi, masīvkoka virtuves darba virsma ir moderns un dabiski skaists izvēles variants, bet ir svarīgi ņemt vērā arī izmaksas un uzturēšanas prasības, pirms pieņemat galīgo lēmumu.

Salīdzinājuma tabula - galvenās virsmas īpašības
Dažādu virtuves darba virsmas materiālu galvenās īpašības

Kāds tieši būs Tavas virtuves darba virsmas materiāls – Tā ir Tava izvēle. Lai gan katram materiālam ir savas priekšrocības un īpatnības, galvenais ir atrast variantu, kas atbilst Tavām vajadzībām, gaumei un budžetam. Neatkarīgi no tā, vai Tu dod priekšroku mūsdienīgam metālam, siltam koka tonim, vai izturīgam akmens faktūras materiālam, mūsu komanda ir gatava palīdzēt Tev realizēt Tavus sapņus par ideālu virtuvi.

Kopīgot šo produkta lapu: