Glancētas virtuves mēbeles

Mazas virtuves dizains – 9 padomi 9 kvadrātmetriem

Uzdevums ir izveidot interesantu mazas virtuves dizainu 9 kvadrātmetros – no pirmā acu uzmetiena tas šķiet grūti, bet tas ir iespējams. Mūsu raksts palīdzēs Jums viegli izvēlēties šāda izmēra virtuves interjeru un mēbeles un padarīt to ērtu un komfortablu.

 • Esam apkopojuši ieteikumus, kas atvieglos izveidot interjeru un palīdzēs izvēlēties pareizās virtuves mēbeles un mazas virtuves iekārtas virtuvēm ar ierobežotu pieejamo platību.
 • Vizuālai paplašināšanai izvēlieties mēbeles ar spīdīgu virsmu. Atstarojošās fasādes palīdzēs padarīt telpu lielāku ar nosacījumu, ka mēbeļu krāsa ir gaiša.
 • Ja virtuves telpa ir maza, veidojiet interjeru baltā krāsā un akcentiem izmantojiet smilškrāsu vai citus pasteļtoņus.
 • Apaļais galds izskatās daudz interesantāks un reprezentablāks nekā taisnstūrveida, bet telpā ar platību 9 kvadrātmetriem to nevajadzētu izvēlēties, jo ēdamistabas komplekts aizņems tik ļoti nepieciešamo brīvo vietu.
 • Piekariniet lampu tieši virs galda. Tas ir mūsdienīgs un neparasts apgaismojuma problēmu risinājums. Un darba zonai izmantojiet zem augšējiem skapīšiem izvietotu LED apgaismojumu.
 • Virtuves iekārtojumu sāciet veidot ar stratēģiski svarīgiem objektiem – izlietni un cepeškrāsni.

9 PADOMI MAZAS VIRTUVES IEKĀRTOŠANAI:

1. Izveidojiet virtuves iekārtojuma audumu un materiālu paraugu kolāžu 

Vēl viena tehnika, kuru ir vērts izmantot, ir audumu un materiālu paraugu kolāža. Piestipriniet pie tāfeles visus materiālu paraugus, kas tiks izmantoti virtuves interjera veidošanas procesā. Šeit būs: visi tekstilizstrādājumi, mēbeļu krāsu / materiālu paraugi un grīdas segumu paraugi. Tādējādi Jūs redzēsiet to saderību vienā interjerā.

 • Darba trijstūris Jūsu virtuvē. Tie, kas jau saskārušies ar virtuves remontu, droši vien ir dzirdējuši par “darba trīsstūri”. Tā ir plīts, izlietne un ledusskapis, kas novietoti ne tālu un ne tuvu viens otram – galvenie funkcionālie priekšmeti. Vēlams, lai, savienojot šos punktus, tiktu izveidots trīsstūris. Dizaineri apgalvo, ka šāds objektu izvietojums ir visērtākais interjerā.
 • Ja jums patīk art-deco stils un vēlaties to iemiesot savā interjerā, tad minimizējiet aksesuārus. Ierobežojiet sevi ar vienu ziedu vāzi un skaisti klātu svētku galdu.
 • Izvēlieties iebūvēto tehniku virtuvē, jo tā aizņems mazāk vietas un izskatīsies lakoniskāk.
 • Jo mazāka ir virtuve, jo mazāk aksesuāru tajā vajadzētu būt. Mēbeles un interjers gaišās krāsas, kā arī pāris fotogrāfijas pie sienas izskatīsies lakoniski, harmoniski un estētiski.
 • Ja interjerā dodat priekšroku kokam, atsakieties no tumša koka izvēles, lai nepārslogotu telpu.
 • Atstājiet maksimāli daudz dienasgaismas! Nelietojiet smagus auduma aizkarus. Izvēlieties žalūzijas, tilla aizkarus vai romiešu žalūzijas.
 • Lai ietaupītu vietu un atstātu vairāk brīvas vietas, izmantojiet abus stūrus, izvietojot augšējos skapīšus līdz griestiem. Šādi augšējie virtuves skapīši ir arī mūsu piedāvājumā.
Baltas virtuves mēbeles ar skapīšiem līdz griestiem
Maza, kompakta un ērta virtuves iekārta – mazas virtuves dizains

2. Virtuves stūra skapītis

Izvēlieties virtuves stūra skapīti, ja vēlaties telpas stūrī ievietot izlietni vai radīt ērtu gatavošanas zonu. Kā arī virtuves stūra skapīti var izmantot kā papildus glabāšanas vietu. To var izvēlēties ar plauktiem vai ar izvelkamiem metāla groziem, kas ļauj tikt klāt arī pašam stūrim virtuves skapītī. Izvēlieties ne tikai apakšējo stūra skapīti, bet arī augšējo virtuves skapīti ar vienām vai divām durvīm, jo tas ļaus gan aizpildīt stūri, gan arī atrisināt trūkstošās uzglabāšanas vietas problēmu mazā virtuves plānojumā.

3. Atvērta tipa virtuves iekārtas plānojums

Lai nepārbāztu interjeru ar daudz krāsām, mēģiniet izvēlēties vienādas krāsas sadzīves tehniku – melnu, nerūsējoša tērauda vai pilnībā baltu. Lai iebūvējamās sadzīves tehnikas krāsa saskan ar izvēlēto mēbeļu krāsu.

Virtuves apvienošana ar blakus esošo istabu. Radīt radošu dizainu 9 kvadrātmetru virtuvei nav grūti, jo platība nav tik maza. Bet, ja Jūs esat eleganta interjera cienītājs ar bāra letēm un plašām ēdamistabas zonām, tad apvienojiet to ar dzīvojamo istabu vai pat balkonu, lai piepildītu savu sapni. Jā, pārbūve dažos gadījumos nav iespējama, un tās izveidošana ir apgrūtinoša, taču tas ir visefektīvākais veids, kā palielināt telpu. Un arī radīsiet iespaidu par neticami ērtu un izsmalcinātu virtuves zonu sava interjerā.

4. Izvēlies pareizi virtuves mēbeles mazai telpai

Virtuves skapīšu izmēru izvēlei ir jāpievēršas ar vislielāko rūpību, jo mazā virtuvē katrs centimetrs ir no svara, lai aizpildītu katru brīvo stūri un pilnvērtīgi veidotos perfektās virtuves iekārtojums tieši Jūsu atvēlētajā vietā.

 • Ja nevarat nojaukt sienu starp virtuvi un balkonu, bet ideja Jums ļoti patīk, apvienojiet abas istabas ar vienu interjera dizainu un demontējiet logu un durvis starp tām. Un, lai slēptu bijušās palodzes pēdas, šajā vietā uzstādiet bāra leti. Kas būs tik pārdomāts risinājums, ka telpa kļūs vizuāli daudz plašāka.
 • Akcentiem baltā interjerā nevajadzētu būt par daudz. Tikai nedaudz aksesuāru spilgtās krāsās, un tas radīs pārdomāta dizaina paraugu.
 • Apvienojot virtuvi ar balkonu, nav nepieciešams nojaukt visu sienu. Iestiklojiet lodžiju un izņemiet logus un durvis uz to, ja tas ir iespējams un virtuve uzreiz iegūs plašuma sajūtu.
 • Nelielai virtuves telpai izvēlieties stūra komplektu, nevis taisnu. Tas ietaupīs daudz vairāk vietas dzīvoklī ar virtuvi 9 kvadrātmetru platībā.

Virtuves iekārta viesistabas interjerā

5. Pareizā krāsu izvēle mazā virtuvē

Tā kā veramās durvis aizņem daudz vietas, nomainiet tās ar bīdāmām durvīm vai noņemiet tās pilnībā un izveidojiet arku šajā vietā. Tas ir nepieciešams tiem cilvēkiem, kuri vēlas atstāt daudz brīvas vietas. Kā arī izvēloties pārdomātu un saskaņotu krāsu gan sienām, gan arī mēbelēm, tās kopskats veidosies harmonisks un viegls.

 • Nepārspīlējiet ar apdares materiāliem – 9 kvadrātmetru virtuves remonta un dizaina veidošanas procesā, lai no telpas neņemtu tik svarīgos papildu centimetrus, izvēlieties pareizos apdares materiālus.
 • Ja vēlaties, varat pilnībā atteikties no pusdienu galda, aizstājot to ar plašu bāra leti.
 • Ja nolemjat interjeru veidot gaišās krāsās, tad pēc remonta Jums rūpīgi jāuzrauga telpas tīrība, pretējā gadījumā visa vizuālā plašuma burvība pazudīs.
 • Apvienojot divas telpas, pārliecinieties, vai krāsu palete un stils ir vienādi abās telpās.
 • Gaišas krāsas interjerā. Ja jūs negrasāties nojaukt sienas, tad paplašiniet telpu vizuāli. Lai to izdarītu, virtuves dizainā dodiet priekšroku gaišiem toņiem. Lai to izdarītu, mēģiniet izvēlēties sienu un mēbeļu krāsu šādos toņos: balts; gaiši zaļš; gaiši zils; smilškrāsa; gaiši rozā; bēšs.
 • Viendabīgs apgaismojums. Virtuvē, kas ir tikai 9 kvadrātmetrus liela, neracionāli būs piekārt tajā tikai vienu lustru telpas centrā. Šis risinājums radīs ēnu pa telpas perimetru un vizuāli to samazinās. Dodiet priekšroku zonētam apgaismojumam. Novietojiet pāris lampas pa darba zonas perimetru un piekariet izteiksmīgu lustru virs ēdamistabas.

6. Izvēlieties augstos virtuves skapīšus līdz griestiem

Izmantojot gan augšējos piekaramos virtuves skapīšus, gan arī veidojot augsto skapju plānojumu, apsveriet domu, tos plānot tā, lai aizņemtu maksimāli visu brīvo vietu līdz griestiem. Kas gan atrisinās problēmu, ka tur krāsies putekļi, gan arī radīs daudz vairāk vietas, kur uzglabāt dažādas virtuvē nepieciešamās lietas, kuras netiek izmantotas ikdienā.

 • Ja jums patīk moderns mazas virtuves dizains, tad piekariet lustru nevis virtuves centrā, bet tieši virs ēdamgalda.
 • Mēģiniet atteikties no masīvām un smagām sadzīves tehnikām. Izvēlieties iebūvētu sadzīves tehniku, ko viegli iebūvēt virtuves mēbeļu skapīšos, lai to nemanītu, bet tā kalpotu tikpat labi ka brīvi stāvošā tehnika.
 • Kafijas, smilškrāsas un bēšas nokrāsas apvienojumā ar baltu palīdzēs radīt brīnišķīgu interjeru nelielai virtuvei.
 • Izvēlieties augstos virtuves skapīšus līdz pat griestiem. Tas ietaupīs gan vietu, gan arī palielinās izmantojamo telpu.
 • Speciālās virtuves projektu veidošanas programmās Jūs varat izveidot precīzu interjera modeli un skaidri redzēt, kā šāda virtuves iekārta izskatīsies Jūsu dzīvoklī. Tādas arī ir brīvi pieejamas online vidē.
 • Galdam nav jābūt smagnējam. Centieties to izvēlēties gaišu un ar smalkākām kājām kā atsevišķā ēdamistabā.
 • Izvēlieties izvelkamu galdu. Ikdienā tas neaizņem daudz vietas un palīdzēs Jums brīvdienās, kad ieradīsies viesi.
mazas virtuves dizains
Augšējie virtuves skapīši līdz griestiem

7. Izvelkams galds virtuvē – plašāka telpa ikdienā

Pirms iegādājaties izvelkamu galdu, izmēriet savu virtuves platību un izvēlieties formu, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Ir pieejami dažādos izmēros un formās, kā piemēram –  kvadrātveida, taisnstūra vai apaļa forma. Ja jums ir nepieciešams kompakts galds, izvēlieties labāk modeli ar taisnstūra vai kvadrātveida virsmu. Kā arī pievērsiet uzmanību tā funkcionalitātei.  Plānojiet savu virtuvi tā, lai izvelkamais galds būtu pieejams un viegli izvelkams un saliekams atpakaļ, atbilstoši Jūsu ikdienas vajadzībām, bet netraucētu brīvi pārvietoties virtuvē.Pats labākais risinājums ir, ja varat virtuves telpā ievietot izvelkamu galdu, kas saliktā veidā būs pilnībā pietiekams ikdienā, kā arī izvilktā veidā izcili kalpos, kad ierodas viesi.

8. Virtuves stūra dīvāns ēdamistabas zonā

Aprīkojiet ēdamistabas zonas risinājumu ar virtuves stūra dīvānu, nevis krēsliem. Tas ir ērti un praktiski, jo zem sēdekļiem ir uzglabāšanas nišas. Un, ja viesi reti nāk pie Jums un liela ģimene nesanāk vakariņās, varat iztikt ar bāra leti. Tā ir lieliska, kompakta un stilīga alternatīva pusdienu galdam.

Moderns mazas virtuves dizains – optimālākās iespējas. Iebūvēta sadzīves tehnika, gaišas vienkrāsainas fasādes un daudz gaismas ir tas, kas Jums nepieciešams!

Izvēlieties virtuves mēbeles bez rokturiem. Tas ietaupīs daudz vairāk vietas, nekā Jūs domājat.

Labas lietas izvēlieties nepārspīlējot!

Dekorējot, atcerieties:

 • Labāk ir izvēlēties vienkrāsainus aizkarus. Vēlams, lai tie laistu cauri gaismu un būtu viegli, piemēram: romiešu un rullo žalūzijas.
 • Nepērciet apjomīgu un smagu lustru. Labāk izvēlieties vieglu un gaisīgu.
 • Neizmantojiet daudz sienu rotājumu. Pietiks ar pāris gleznām ēdamistabas zonā.
 • Papildiniet virtuves interjeru istabas augiem interesantos podos.
 • Uz galda sakārtojiet aromātiskas sveces.
 • Izmantojiet augļus kā dekoru.
 • Labāk ir atteikties no magnētiem uz ledusskapja.
 • Nelielā virtuvē izmantojiet pēc iespējas vairāk caurspīdīgu priekšmetu. Stikls un gaišas plastmasas izstrādājumi, pat lielos daudzumos, neslogos telpu.
 • Mūsdienu mazas virtuves dizains ir atstarojošas mēbeļu fasādes, kurās dominē baltā krāsa un atvērts logs.
 • Ja interjerā vēlaties melnu krāsu, mēģiniet to samazināt līdz minimumam, un labāk to aizstāt ar tumšu brūnu nokrāsu.

9. Fotoattēli lakoniskā noformējumā – lielisks risinājums virtuves interjerā

Gleznu vietā piekariet izteiksmīgus ainavu skatus, ģimenes fotoattēlus vai sienas pulksteņus. Vēlams izvēlēties šādus dekora elementus ar lakonisku rāmīti, lai neradītu masīvu un pārbāztu vietu pie sienas. Klasiskos gleznu rāmjus atstājiet izmantošanai citās telpās. Izvēlieties attēlus, kas atbilst jūsu personīgajām interesēm, vēlmēm vai atspoguļo ģimenes vēsturi. Tas var būt attēls no jūsu ceļojumiem, ģimenes portreti, dabas skati vai mākslas darbi. Ja vēlaties, varat izveidot tematiskas kolekcijas ar attēliem, kas savstarpēji saistās vai veido vienotu stāstu. Paturiet prātā, ka apgaismojums var ietekmēt to, kā fotoattēli tiek uztverti. Izvēlieties vietu virtuvē, kur fotoattēli būs labi apgaismoti un redzami. Izmantojot fotoattēlus virtuvē, jūs ne tikai piešķirsiet telpai personisku pieskārienu, bet arī padarīsiet to vēl pievilcīgāku un siltāku.

krāsaina virtuves iekārta studio tipa dzīvoklī

Bonusa padoms – Izmantojiet pieejamās online programmas dizainera pakalpojumu vietā

Lai ietaupītu naudu, mēģiniet atteikties no dizainera pakalpojumiem un pats veidojiet interjeru online programmā. 3D dizains ļauj iepriekš redzēt, kā telpa izskatīsies pēc visu darbu pabeigšanas. Jūs redzēsiet dažādas iespējas virtuves mēbeļu izkārtošanai un izvēlēsieties labāko variantu. Spēlējieties ar krāsu paleti un izveidojiet elektroinstalācijas izkārtojumu. Tas atvieglos remontu un novērsīs dažas iesācēju kļūdas.

Virtuves iekārtas plānošana sākas ar zīmējumu

Secinājums

Virtuves dizains 9 kvadrātmetros –  idejas ir ļoti dažādas, šāda platība ļauj iemiesot jebkuru dizainu, kas Jums patīk, galvenais ir iepriekš pārdomāt katru detaļu un rūpīgi sagatavoties remontam. Mazas virtuves dizains – pat iesācējs dizaina jomā to var izdarīt, un kopā ar 4istabas mēbeļu veikaliem būs vieglāk nekā jebkad agrāk atrast virtuves iekārtojuma risinājumus. Mūsu konsultanti palīdzēs Jums izvēlēties mēbeles! Un pēc pāris dienām virtuve izskatīsies pilnīgi jauna, tāpēc zvaniet, rakstiet mums, mēs vienmēr esam gatavi palīdzēt!

Kā arī ieskaties mazo virtuves komplektu piedāvājumā  – lieliski risinājumi par labam cenām!

Kopīgot šo produkta lapu: