Kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?

Nepieciešams jauns dīvāns, bet nav īsti skaidrs, ko ne tikai vizuāli, bet arī praktiski vēlaties? Ar šo rakstu centīsimies palīdzēt, lai Jūs zinātu, kam pievērst uzmanību izvēloties dīvānu?

Telpas izmērs

Izvēloties dīvānu, ir svarīgi saprast, cik daudz vietas ir paredzēts dīvānam. Ja pie Jums bieži viesojas radi un draugi, tad stūra dīvāns būs īpaši piemērots, taču ir viens “bet” – tas mēdz aizņemt daudz vietu. Mūsdienās gan ir pieejami dažādi, salīdzinoši nelieli stūra dīvāni, kuri labi iederēsies arī šaurākos mājokļos. Tāpat ja telpa ir neliela, iesakām iegādāties dīvānu, kam zem roku balstiem ir ”paslēpti” pufi, ko nepieciešamības gadījumā ērti izmantot, kā arī ikdienā tie netraucēs.

Stūra dīvāni

Kādam nolūkam izmantosiet?

Būtiski saprast, vai dīvāns kalpos sēdēšanai, gulēšanai vai abiem kopā. Ja dīvāns atradīsies viesistabā un Jūs tajā neplānojat ikdienā gulēt, tad jādomā par sekojošo:

  • ja dīvānā Jūs sēžat ar taisnu muguru dīvānam ir nepieciešams būt cietam, ar blīviem vertikāliem spilveniem un, iespējams, ar koka roku balstu,
  • ja vairāk atrodaties horizontālā stāvoklī, tad tam ir jābūt mīkstākam un ar mīkstiem roku balstiem.

Jebkurā gadījumā, ja plānojat dīvānā kaut reizi gulēt vai izguldīt viesus, tad jādomā par izvelkamā / izlokamā dīvāna iegādi.

Kā izvēlēties dīvānu

Dīvānu mehānismi

Iepriekš minēts, ka  ja plānojat izmantot dīvānu kā gultu, tam jābūt izvelkamam. Vispopulārākais dīvāna mehānisms ir dīvāns – grāmata Šī ir klasika, ko atceramies no pagājuša gadsimta. No trūkumiem jāmin, ka dīvāna vidū paliek starpa, kas var traucēt gulēšanai un nepieciešams piegādāties virsmatraci.

“Eirogrāmatas” vai “click-clack” pašlaik ir visizturīgākais un pieejamākais mehānisms, kas darbojas bez problēmām. Lai pārveidotu dīvānu par gultu, ir tikai jāizvelk sēdeklis uz priekšu un brīvajā vietā jānolaiž atzveltne. Lai dīvānu saliktu, ir jāpaceļ atzveltne un jāiebīda sēdeklis atpakaļ.

Vēl viens no populāriem mehānismiem ir „akordeons” . Dīvāna guļamvieta sastāv no trim daļām. Lai šādu dīvānu pārveidotu par gultu, sēdeklis tiek izbīdīts uz priekšu, bet dubultā atzveltne tiek novietota vienā plaknē ar dīvāna pamatni. Šo mehānismu pielieto izvelkamajiem krēsliem.

Dīvāni

Saprotot 3 iepriekšminētās lietas, kas saistās ar telpas izmēriem un Jūsu vēlmēm, iespējams izvēlēties sev piemērotāko dīvānu veidu. Krāsa jau ir cits jautājums..

 

Pirms jauns dīvāns nopirkts, izmēriet visu durvju ieejas platumu un augstumu, caur kurām dīvāns tiks ienests, jo būtu bēdīgi, ja tikko iegādāto dīvānu neizdosies iedabūt mājoklī.

Kam pievērst uzmanību izvēloties dīvānu?

 

Kopīgot šo produkta lapu: