Vai matraci var likt uz grīdas?

Liela daļa no mums, kas tikko pārcēlušies uz jaunu mājvietu, gultas vietā izmanto matraci uz grīdas. Šodien šāds matrača izmantošanas veids vairs nav piespiedu lēmums, bet gan jauniešu modes tendence.

Šī risinājuma priekšrocības ir pieņemama cena un praktiskums. Piekrītiet, ka labs matracis maksā mazāk nekā labs dīvāns vai gulta, kurai Jums joprojām būs jāiegādājas matracis. Un, ja pēkšņi telpā ir nepieciešama brīva vieta, matraci ir viegli pacelt un atsliet pie sienas.

Uz grīdas novietots matracis viegli kļūs par Jūsu interjera akcentu. Šādu guļvietu bieži var redzēt minimālismā. Bet cik droši mugurkaulam ir gulēt tikai matrača?

Zemāk apskatīsim, vai matraci var likt uz grīdas, un noskaidrosim visus mūsdienu tendences plusus un mīnusus.

Vai matraci var likt uz grīdas?

Ar ko matracis nevar tikt galā vienatnē?

Vai esat kādreiz domājuši, kam paredzēta gulta? Tās galvenais uzdevums ir kalpot par pamatu matracim. Lameles vai cieta skaidu plākšņu loksne, saplāksnis utt. rada nepieciešamo elastību. Ja zem matrača ir cieta grīda, tad zem ķermeņa spiediena tā virsma vienkārši deformējas, un attiecīgi tiek zaudēts ortopēdiskais efekts. Tā rezultātā jūsu mugurkauls nesaņem nepieciešamo atbalstu.

Nav pārsteidzoši, ka šo matrača izmantošanas veidu galvenokārt izmanto jaunieši, jo vecāka gadagājuma cilvēkiem tā ir nav ieteicama dēļ izmantošanas īpatnībām. Gados vecākiem cilvēkiem katru rītu būs grūtāk piecelties gandrīz no grīdas. Jo Jūs varat izkāpt no gultas tikpat viegli kā no krēsla. Vai matraci var likt uz grīdas?

Nākamais matrača trūkums uz grīdas ir galvgaļa neesamība. Protams, ne katrs gultas modelis ir aprīkots ar augstu galvgali, taču šī ir diezgan vērtīga lieta. Pat novietojot matraci pie sienas, lai spilveni nenokristu, tas Jūs nepasargās no aukstām sienām. Turklāt tādā veidā varat viegli noberzt sienu apdari un sabojāt visa Jūsu interjera izskatu.

Matracis uz grīdas

Gultas vietā uz grīdas matracis

Pirms pāriet pie pozitīvajiem punktiem, jāatzīmē, ka tie visi ir īsti tikai ar labu un kvalitatīvu ortopēdisko matraci.

  • Mugurkaula slodzes vienmērīgi izlīdzinātais stāvoklis miegā palīdz veidot pareizu stāju. Šādā veidā varat arī atbrīvoties no muguras sāpēm, kas rodas nepareizas gulēšanas pozīcijas dēļ.
  • Matracis gultas vietā palīdz vienmērīgi sadalīt spiedienu uz iekšējiem orgāniem un mazina nevajadzīgu ķermenī.
  • Asinsrites uzlabošana. Cilvēka orgāni sāk strādāt labāk, jo organisms saņem pietiekamu daudzumu skābekļa.
  • Pareiza ķermeņa pozīcija miegā ļauj ātri atjaunot dienas laikā iztērētos spēkus. Enerģijas uzliesmojums, kas rodas pēc pilnvērtīga miega, no rīta stabilizē psihi un uzlabo garastāvokli.
  • Gulēšana uz grīdas ietekmē arī telpas tīrību. Jums ir jātīra biežāk, jo putekļi un netīrumi ir pastāvīgi redzami. Tādā veidā Jūs arī pasargājat sevi no kaitīgām baktērijām un alerģijām.
  • Gaisa sadale telpā ir balstīta uz principu: sausāks un siltāks – augšā, aukstāks un mitrāks – lejā. Skābekļa koncentrācija apakšējā slānī ir daudz augstāka nekā vidējā un augšējā slānī. Tādējādi Jūsu miegs būs daudz efektīvāks un kvalitatīvāks. Skābekļa piesātinājums Jūsu smadzenēs, kas rodas miegā, noteikti ietekmēs Jūsu aktivitāti visas dienas garumā.
  • Jūs varat viegli pārvietot matraci uz jebkuru vietu, kura Jums patīk telpā, vasarā tuvāk logam, ziemā tuvāk apsildes elementam. To nav tik viegli izdarīt ar gultu.

 

Tādējādi matracim uz grīdas ir ļoti daudz priekšrocību, tāpēc tā kaitējums dažkārt ir pārāk pārspīlēts. Varbūt Jūsu interjerā šis ir īstais risinājums?

Kopīgot šo produkta lapu: