Virtuves sienas panelis – kā izvēlēties pēc materiāla un dizaina?

Akmensmasas flīzes kā dekoratīvs risinājums virtuves sienas panelim
Lielas flīzes sienas paneļa noformējumā

Virtuves sienas panelis ir aizsargpārklājs, kas sedz sienas pie darba zonas, tas atrodas starp apakšējiem un augšējiem virtuves skapīšiem. Panelis ir paredzēts vertikālo virsmu aizsardzībai no eļļas šļakstiem, mitruma un apdegumu pēdām. Vienlaikus virtuves panelis ir arī uzmanību piesaistošs dizaina elements. Un to var izveidot ne tikai ērtu un prakstisku, bet arī skaistu. Kurš materiāls ir vispiemērotākais šai svarīgajai lomai?

Raksta saturs:

  • Kā izvēlēties virtuves paneli: galvenie parametri
  • Galvenās funkcijas
  • Izmēri
  • Materiāli
  • Sienas paneļa dizains

Iegādājoties virtuves mēbeles, skatienu bieži vien pievērš piedāvājuma daudzveidība. Ikvienam variantam no tiem ir savi plusi un mīnusi. Iepriekš sagatavojoties šai atbildīgajai izvēlei, izvēlieties materiālu, kas ir ideāls gan īpašību, gan pievilcīga izskata ziņā tieši Jūsu virtuvei. Un tad Jūs iegūsiet estētiski pievilcīgu un ērtu virtuvi. Tālāk rakstā mēs Jums pastāstīsim, kā izvēlēties labāko variantu virtuves sienas paneļiem, kādus materiālus un krāsas izmantot dažādos interjeros.

Kā izvēlēties virtuves sienas paneli: galvenie parametri

Virtuves panelis ir paredzēts ne tikai sienu un interjera priekšmetu virsmas aizsardzībai, bet arī kā estētikas elements, harmoniski papildinot interjeru. Pareizi izvēloties materiālu darba zonas noformējumam, var vizuāli paplašināt telpas robežas vai samazināt tās platību, ja nepieciešams. Šo virtuves paneļa funkciju veiksmīga īstenošana ir iespējama tikai tad, ja pareizi izvēlēts apdares materiāls. Izvēloties ir svarīgi ņemt vērā šādas materiālu īpašības:

  • Sienas paneļu izmēri un forma -atkarīga no virtuves mēbelēm. Standarta sienas paneļa zonas augstums ir 60 cm, bet nepieciešamības gadījumā to var palielināt vai samazināt.
  • Materiāla kopšanas ērtums. Virtuves panelis ir izgatavots no keramikas flīzēm, skaidu plātnes vai MDF paneļa, kā arī no stikla. Ir arī neierasti varianti no dabīgā akmens vai tērauda. Katram materiālam ir savas priekšrocības un trūkumi. Vispraktiskākie ir keramikas un stikla materiāli.
  • Estētiski pievilcīgs izskats izvēlētajā virtuves interjera dizaina stilā. Neveiksmīgi veidots sienas panelis var sabojāt iespaidu par interjeru. Tāpēc lielu uzmanību pievērš dizainam, izvēloties krāsu un faktūru iespējas.
sienas panelis uz MDF pamatnes
Gaiša marmora krāsas virtuves sienas panelis

Galvenās funkcijas

Virtuves sienas parasti ir krāsotas vai aplīmētas ar tapetēm, kas apgrūtina virsmas tīrīšanu no sadzīves netīrumiem. Un tas ir jādara: gatavojot ēdienu, uz sienām gar darba virsmu paliek traipi no produktiem. Tāpēc šo zonu izklāj ar īpašu sienas paneli, kas neabsorbē netīrumus un ir viegli tīrāms.
Uz sienas laukuma blakus plīts virsmai nonāk taukainie šļaksti un karstie tvaiki, kas viegli bojā pārklājumu. Virtuves panelis ir izgatavots no speciāliem materiāliem, kas ir izturīgi pret šādu ietekmi.
Virtuves interjerā pievērsiet uzmanību visu virsmu dizainam, tostarp panelim, kuram ir diezgan lieli izmēri. Tāpēc to uzskata par nozīmīgu virtuves dizaina elementu.

Virtuves paneļa izmēri

Pieņemtais standarts virtuves sienas paneļa augstumam ir 60 cm. To samazina līdz 45-50 cm gadījumos, ja virtuvi izmanto maza auguma cilvēki vai ja augšējiem skapjiem ir vertikāla atvēršanas sistēma.

Ja nav augšējo skapīšu, augstums, gluži pretēji, tiek palielināts. Šādā gadījumā sienas panelis pilnībā nosedz sienu līdz pat griestiem vai trīs ceturtdaļas no tās. Dizaineri iesaka izvēlēties pirmo variantu, jo tad tas izskatās iespaidīgāk.

Virtuves nosūcējs virs gāzes plītīm tiek uzstādīts vismaz 75 cm attālumā, tāpēc šajā zonā virtuves paneļa augstums parasti ir lielāks. Iesakām iepriekš izpētīt virtuves tehnikas uzstādīšanas standartus un aplūkot izvēlētā tvaika nosūcēja izmērus, lai nekļūdītos aprēķinos.

Attālumu no grīdas līdz paneļa apakšējai malai nosaka darba virsmas augstums. Parasti tas ir no 82 līdz 91 cm. (šeit mūsu raksts par virtuves standarta skapīšu izmēriem)

Atkarībā no platuma izvēlas arī virtuves paneli. Tas var:

  • aizņemt sienu gar visu darba virsmu;
  • pārsniegt virtuves iekārtas garumu;
  • aizņemt atsevišķas vietas – parasti pie izlietnes un plīts.

Pirmie divi varianti ir praktiskāki, jo netīrumi uz sienas nokļūst nevis ierobežotās vietās, bet gan gar visu darba virsmu.

Aprēķinot apdares izmērus, ir pareizi izvēlēties tās augstumu ar nelielu rezervi: panelim nedaudz jāaizvirzās aiz virtuves iekārtas augšējās un apakšējās malas līmeņiem. Noseglīstes uzstāda savienojumos ar mēbelēm, lai novērstu mitruma un netīrumu nokļūšanu aiz skapīšiem

Virtuves paneļu materiāli

Virtuves paneļu dizainā izmanto materiālus, kas atšķiras pēc nodilumizturības un citām īpašībām. Apdare ir izgatavota, paredzot ilgu lietošanas laiku, tāpēc tai ilgi jāsaglabā savs izskats un jābūt viegli tīrāmai.

Zemāk rakstā aplūkosim galvenās iespējas.

šūnveida flīzes - virtuves sienas panelis
Virtuves sienas panelis ar dekoratīvām flīzēm

Keramikas flīzes

Apdare ar keramikas flīzēm ir tradicionāls apdares variants, kas ir aktuāls un piemērots arī mūsdienīgiem interjeriem. Tam piemīt šādas priekšrocības:

  • Keramikas flīzēm ir virsējais slānis, kas pārklāts ar gludu emalju. Tā kā flīzē nav poru, mitrums neiekļūst iekšpusē, tāpēc keramika ir higiēniska – tajā nav apstākļu patogēnās mikrofloras attīstībai.
  • Flīzes neabsorbē netīrumus un labi tīrās. Tā ir piemērota lielākajai daļai tīrīšanas līdzekļu.
  • Keramika ir izturīgs materiāls, un tā kalpos ilgu laiku.
  • Emalja neizdeg saulē un no mazgāšanas līdzekļu iedarbības nenoberzējas. Tāpēc apšuvums gadiem ilgi saglabā savu nevainojamo izskatu.
  • Ar flīžu palīdzību Jūs varat izveidot paneli jebkuram interjera dizainam. Tas var būt balts, vienkrāsains, spilgts vai pasteļkrāsains, krāsains, ar rakstiem. Flīžu ieklāšanai izvēlieties vienu krāsu dizaina variantu vai kombinējiet vairākus – viss ir atkarīgs no personīgajām vēlmēm.

Flīzes atšķiras pēc formas. Tās ir:

  • kvadrātveida,
  • taisnstūra formas,
  • sešstūra formas,
  • rombveida.

Starp tām nav būtiskas atšķirības, bet taisnstūra formas flīžu ieklāšana parasti ir lētāka. Ja vēlaties izklāt sarežģītu rakstu, izdevumi būs lielāki, jo flīzes būs jāpiegriež.

Keramikai ir spīdīga un matēta apdare. Pateicoties pirmajai, krāsas ir spilgtākas. Matēts pārklājums labāk izskatās minimālisma virtuves dizainā.

Lai ieklātu flīzes, labāk nolīgt meistaru. Viņš flīzēs virsmu atbilstoši tehnoloģijai, pareizi veidojot šuves. Ja tas netiks izdarīts, starp flīzēm var parādīties pelējums.

Viena gabala sienas panelis veidots uz MDF pamatnes
MDF virtuves sienas panelis

Viengabala paneļi

Virtuves paneļi atšķiras pēc materiāliem. Ražošanai tiek izmantoti: LKSP, PVC, MDF.

  • Nav vērts apsvērt LKSP – lamināta kokskaidu plātni, jo šis materiāls saskarē ar ūdeni uzbriest un saulē izdeg. Tā priekšrocība ir zema cena.
  • PVC nebojājas no saskares ar mitrumu, bet augstas temperatūras ietekmē deformējas. Tāpēc ar šādu sienas paneli būs jāieliek papildu aizsargstikls pie gatavošanas virsmas. Turklāt PVC nevar mazgāt ar abrazīviem sūkļiem, pretējā gadījumā tiks noberzts tā virsējais pārklājums. No materiāla ir grūti noņemt arī taukainus netīrumus.
  • MDF ir visizturīgākā paneļa versija. Šis materiāls ir ūdensizturīgs un nav īpaši izvēlīgs uzturēšanā.

LKSP, PVC un MDF paneļus virtuvēm ir viegli uzstādīt, izmantojot šķidrās naglas vai skrūves. Kā arī ir vērts ņemt vērā, ka šiem materiāliem nav ilgs kalpošanas laiks.

Rūdītā stikla sienas panelis
Stikla fototapetes virtuves sienas panelis

Stikls

Šis materiāls ir tikpat labs kā keramikas flīzes. Stikls ir videi draudzīgs un izturīgs. Virtuves zona, kas noformēta ar šo materiālu, ilgstoši saglabā savu izskatu un izteiksmīgi paspilgtina virtuves interjeru.

Apdarei izmanto šādus stikla veidus:

  • caurspīdīgs ar matētu vai spīdīgu virsmu. To piestiprina pie krāsotas sienas, jo tas ir bezkrāsains. Caurspīdīgs stikls ir universāls risinājums jebkuram interjeram.
  • Krāsots. Stikla paneļa otrā pusē tiek uzklāta krāsa. Jūs varat izvēlēties jebkuru toni konkrētai virtuvei.
  • Fototapete. Tas ir stikla panelis, uz kura ar fotodrukas palīdzību ir uzklāts attēls. Jūs varat izvēlēties fototapetes paneli ar dažādu dizainu. Attēls laika gaitā neizbalē un neizdilst.
  • Ar spoguļa virsmu. Šāds stikla panelis izskatās iespaidīgi. Parasti tā virsma nav gluda, bet gan ar flīžu klājumu imitāciju ar rombiem vai kvadrātiem.

Stikla sienas paneļa zona ir izturīga un nodiluma prasībām atbilstoša. Caurspīdīgie un krāsainie paneļi ir par saprātīgu cenu, citi varianti ir diezgan dārgi.

Virtuves sienas panelis no dabīga marmora
Akmens sienas panelis līdz pašiem griestiem

Neparasti virtuves paneļa zonas dizaina varianti

Mēs piedāvājam vairākus nestandarta virtuves paneļu dizaina veidus:

  • Tērauda. Tas var būt panelis ar gludu vai reljefu virsmu. Ir varianti, kas imitē metāla dabisko novecošanos. Tērauds ir piemērotāks industriālā stilā iekārtotām virtuvēm, lai gan dažkārt to ir iespējams iestrādāt arī tradicionālākos interjeros.
  • Mitrumizturīga krāsa uz lateksa bāzes. Universāls risinājums, jo krāsu iespējams pielāgot jebkuram dizainam. Tomēr pirms krāsošanas sienas rūpīgi jāsagatavo, lai tās būtu pilnīgi līdzenas. Mazākais defekts sabojās šāda paneļa izskatu.
  • Dekoratīvais apmetums. Ar šo materiālu var izveidot neparastas faktūras. Iesakām šo jautājumu uzticēt meistaram, jo ģipša uzklāšanā ir nianses.
  • Dabīgais akmens. Materiāls ir piemērots izsmalcinātiem interjeriem. Visbiežāk tiek izmantots marmors ar dažādām faktūrām un paletēm. Dabīgais akmens ir smags, tā uzstādīšana ir diezgan sarežģīta, turklāt šāds materiāls ir ļoti dārgs.
Virtuves sienas panelis, kas veidots no krāsotiem ķieģeļiem
Ķieģeļu siena kā sienas panelis

Sienas paneļa zonas dizains

Virtuves panelis tiek plānots virtuves iekārtas projektēšanas posmā. Lai izvēlētos pareizo toni un faktūru, iesakām uz veikalu ņemt līdzi sienu un grīdas apdares materiālu, kā arī mēbeļu fasāžu paraugus.

Apkopojām dažas idejas, kas palīdzēs jums izvēlēties labāko virtuves paneļa dizainu:

  • Vienkrāsainas taisnstūra vai kvadrātveida flīzes. Tās tiek ieklātas tradicionāli vai pa diagonāli. Šajā versijā labi izskatās flīzes pasteļtoņos – piena, ziloņkaula, pelēkā. Interesanti, ka var spēlēties ar šuvju krāsu, izvēloties to kontrastējošā tumšā krāsā.
  • Flīzes ar ornamentu. Tā var pilnībā nosegt sienas paneļa laukumu vai kombinēt ar monotonu versiju.
  • Flīzes, kas imitē mozaīku. Veiksmīgs risinājums, kas iederas gandrīz jebkurā virtuves interjerā.
  • Stikla paneļi ar vienkrāsainiem pasteļtoņiem. Interesanti izskatās spīdīgas virsmas bez liekiem rakstiem, kas vizuāli padara virtuves telpu plašāku.
  • MDF panelis, kas atbilst darba virsmai. Visiem izdevīgs risinājums jebkuram interjeram.
  • Stikls ar spoguļvirsmu. Ideāli piemērots maza izmēra virtuvēm, jo vizuāli paplašina telpu. Tomēr ir viena nianse: ja uz darba virsmas novietots daudz priekšmetu, tie visi atspoguļosies panelī. Tas radīs jucekli.
  • Ķieģeļu mūra imitācija. Šis risinājums ir piemērots ne tikai loft interjeram,bet arī tas lieliski iederas arī daudzos citos dizainos. Šim nolūkam var izvēlēties keramikas flīzes ar piemērotu krāsu javu, stikla vai arī MDF paneļus ar ķieģeļu imitāciju.
Krāsota diena ar lateksa krāsu
Ūdensnoturīgas krāsas krāsota siena kā panelis

Piedāvājam arī dažus padomus, kā izvēlēties paneļu krāsu:

  • Kontrasts. Virtuvē ar gaišām mēbelēm un sienām paneļa zonu dažkārt izvēlas ļoti tumšā vai melna krāsā.
  • Kombinācijā ar citiem priekšmetiem. Virtuves panelim var izvēlieties dažādu toņu mozaīkas rakstu, kas sasaucas ar krēslu un lampu krāsu.
  • Mēbeļu fasāžu tonī.
  • Saskaņots ar grīdas seguma krāsu.
  • Tādā pašā krāsā kā sienas. Šādu virtuves paneli iesakām izvēlēties studijas tipa dzīvokļiem.
  • Pārejas krāsa. Šis variants ir piemērots virtuvēm, kurās grīdas segums un sienas ir dažādos toņos. Šāds sienas panelis veidos pāreju no vienas krāsas uz citu.
Flīžu sienas panelis līdz pašiem griestiem
Dekoratīvs sienas panelis līdz griestiem

4istabas Virtuves studijas dizaineri iesaka izvēlēties virtuves sienas paneli pēc tam, kad ir izvēlētas mēbeles, grīdas segums un tekstila dizains. Pirms izvēles izdarīšanas rūpīgi jāizpēta katra virtuves sienas paneļa izgatavošanai izmantojamā materiāla priekšrocības un trūkumi. Ieteicams izvēlēties virtuves sienas paneli ņemot vērā visas iepriekš aplūkotās nianses.. Sienas paneļa izmērs ir atkarīgs no telpas konfigurācijas un mēbeļu dizaina. Virtuves interjera dizains, izvēlētā krāsu gamma, finansiālās iespējas un Jūsu personīgās vēlmes būtiski ietekmēs Jūsu izvēli.

Ir jautājumi? Ir idejas? Kā sazināties ar mums? Zvani: +371 20388788 vai raksti: [email protected] Un mūsu virtuves dizaineri palīdzēs Jums ar virtuves izkārtojuma plānošanu un ideālu virtuves sienas paneļu izvēli tieši Jūsu telpai.

Kopīgot šo produkta lapu: