Skapju sistēmas

Attēlotas 1–30 no 122 precēm

Mūsdienīgos drēbju skapjus raksturo kvalitatīva apdare un furnitūra, minimālisms dizainā un funkcionalitāte. Vispilnīgāk jaunās tendences atspoguļo iebūvējamie skapji un iebūvējamo skapju sistēmas.

Skapja ārskats bieži ir ļoti vienkāršs, bez liekiem dekoriem un elementiem, taču īstā skapja pievilcība slēpjas aiz tā bīdāmajām durvīm: plaša telpa glabāšanai un moduļu skapju sistēma apģērbu un aksesuāru izvietošanai. Šī tipa skapji parasti tiek izgatavoti pēc individuāla projekta – dizains un komplektācija skapim nodrošina vizuālu pievilcību un maksimālu komfortu tā lietotājiem. 

Kā izvēlēties sev piemērotāko skapju sistēmu?

Bieži skapju sistēmas izvēlas, lai izmantotu visu glabāšanai pieejamo telpu. Skapis var būt ar un bez durvīm atkarībā no tā novietojuma un telpas funkcijas. Ergonomika un funkcionalitāte ir divi būtiskie faktori, kas ietekmē garderobes izmantošanas efektivitāti. Pērdomāti iekārtota garderobe ne tikai uzlabo apģērbu, aksesuāru un mājas tekstila glabāšanu, bet ir arī ērta tās lietotājiem.

Minēsim dažus paņēmienus, ko vērts izmantot garderobes plauktu plānošanā.

Optimāla skapja dziļuma izmantošana

Apakšējie plaukti var būt 60 – 80 cm dziļi, lai nodrošinātu vietu, piemēram, apavu kastēm. Šie plaukti ir piemēroti arī citiem smagiem un lieliem priekšmetiem – somām, čemodāniem.

Dažāda augstuma plaukti

Plaukti sezonas apģērbiem var būt augstāki, piemēram, 30 – 40 cm, lai to saturu iespējams ērti pārskatīt; savukārt plauktus retāk lietotiem aksesuāriem ieteicams izvietot plauktu sistēmas malās vai stūros.

Plaukti vidējā zonā

Šie plaukti atrodas lietotāja acu augstumā un tiem būtu jābūt 40 – 50 cm platiem un ērti sasniedzamiem, lai uzglabātu biežāk lietotus apģērbus un aksesuārus.

Iebūvējamās skapju sistēmas ļauj izmantot pieejamo telpu līdz pat griestiem, kas lietošanā nav apgrūtinoši, ja, plānojot skapja iekārtojumu, paredz dažādus modernus glabāšanas risinājumus.

Drēbju lifts 

Nolaižams drēbju lifts ir lielisks risinājums pakarināmiem apģērbiem – žaketēm, blūzēm, krekliem, kleitām un pusmēteļiem, iebūvējamā skapja augstākajās vietās. Maksimālais apģērbu svars ir līdz 10 kilogramiem.

Izvelkams kaklasaišu turētājs

Izvelkamie kaklasaišu turētāji ir ērts un praktisks veids, kā padarīt garderobi labāk organizētu, uzlabojot piekļuvi un palielinot izmantojamo telpu. Ergonomika ir svarīgs aspekts izvelkamo kalasaišu turētāju dizainā. Pievērsiet uzmanību mehānismiem ar klusām vadulām, lai izvilkt kaklasaišu turētāju būtu viegli un ērti.

Dažiem kaklasaišu turētājiem ir dalītāji vai regulējams augstums, kas ļauj tos pielāgot konkrētam novietojumam skapju sistēmā. Pieejami risinājumi līdz pat 32 kaklasaišu glabāšanai.

Izvelkams bikšu turētājs

Izvelkamie bikšu turētāji ļauj efektīvi un ērti uzglabāt bikses, tos var arī izmantot šortiem un sporta apģērbam. Pateicoties izvelkamajam mehānismam, bikses parocīgi izvēlēties, izņemt no skapja un tās neburzās. Izvelkamajā bikšu turētājā ir vieta līdz pat 14 biksēm.

Pievērsiet uzmanību ierastām sienas skapju sistēmas detaļām, kas ieguvušas jaunu izskatu:

  • drēbju stienim,
  • atvilknēm,
  • spogulim.

Drēbju stienis

Uz drēbju stieņa vienai apģērbu vienībai ir jāparedz vidēji 4 cm. Detaļām ir nozīme. Stūra drēbju stienis ergonomiski aizpildīs grūti izmantojamu vietu, savukārt apgaismots drēbju stienis nodrošinās teicamu skapja satura pārredzamību un piešķirs iekārtojumam estētisku pievilcību.

Atvilknes

Veļa, zeķes un vairums aksesuāru glabājas atvilknēs. Atvilknes var būt atvērtas (ērti pārskatāmas no augšas) un slēgtas. Tām var būt dažādi izmēri un papildus ielikņi, piemēram, rotaslietām, zeķēm, apaviem. Katrs atvilkņu veids gādā par kārtību skapī, lai apģērbu, apavu, rotaslietu un citu aksesuāru glabāšana būtu organizēta. Atvilknes var izvilkt pilnībā un klusi aizvērt ar soft-close mehānismu. Atviknēm var būt dažāda priekšējo paneļu apdare, tāpat papildu sānu paneļi un daudzveidīgs rokturu piedāvājums.

Arvien populārāki ir iebūvējamo skapju plauktu sistēmas ar ventilējamiem groziem. Grozos drēbes, kā likums, nesaspiežas un nesasmok.

Spogulis

Garderobe nav iedomājama bez spoguļa pilnā augumā. Ja nav vietas atsevišķi stāvošam spogulim, tad iespējams spoguļdurvju risinājums vai izvelkams pagriežams spogulis ar nelielu vietas aizpildījumu.

Apgaismojums

LED apgaismojums ir efektīvs un elektro enerģiju taupošs skapja iekšienes izgaismojuma risinājums, ko ieslēdz sensors, kad skapis tiek atvērts un izslēdz, kad tas tiek aizvērts. Ja nav pieejama elektrība, tad var izmantot ar bateriju darbināmus apgaismojuma risinājumus, piemēram, LED lampiņas vai ar bateriju barotus gaismekļus ar sensoru. Tie ir viegli uzstādāmi un pārnēsājami.